Dla dzieci i seniorów

Autor: wu zet 17.01.2014 Nr: 3/2014
Kwesta w Jarosławiu.
Kwesta w Jarosławiu.

Za nami 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na godną opiekę medyczną seniorów.

 JAROSŁAW

W Jarosławiu WOŚP zaczęła grać już w czwartek – w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wystąpili uczniowie Powiatowego Ogniska Baletowego. Nie zabrakło też licytacji gadżetów przekazanych WOŚP przez różne instytucje i osoby prywatne, a także orkiestrowego tortu upieczonego przez uczniów i nauczycieli ZSSChiO.

   W sobotę Orkiestra grała na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Odbywały się tam koncerty muzyczne oraz aukcja. W niedzielę prowadzona była kwesta uliczna (nie tylko w Jarosławiu), grupa ASG Madness prezentowała broń i umundurowanie wojskowe, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się koncert noworoczny zespołu Karczmarze, a w Pruchniku przez całe popołudnie trwał przegląd jasełkowy zakończony „światełkiem do nieba”.

   Te i parę innych orkiestrowych imprez oraz kwesta uliczna sprawiły, że 22 Finał WOŚP w jarosławskim sztabie zakończył się wynikiem ponad 70 tysięcy złotych.

 

PRZEWORSK

Mimo chłodnego niedzielnego dnia wolontariuszom WOŚP w Przeworsku zapału nie zabrakło do samego końca. Moc gorących serc ofiarodawców skumulowała się w całym powiecie. Były zbiórki uliczne, mecze, mocno podgrzewające atmosferę występy sceniczne artystów, aukcje i światełko do nieba.

   Sztab w Przeworsku pobił swój rekord sprzed roku (35 292,26 zł) i zebrał blisko 40 tys. zł. Pieniądze wciąż są zliczane. Zbierano w Przeworsku, Tryńczy, Gaci, Gniewczynie i Kańczudze – w tej ostatniej zebrano ok. 17 tys. zł. Sztab w Sieniawie zebrał 10 443, 89 zł, 7 euro i 5 koron czeskich. Część Tryńczy prowadziła zbiórkę w ramach jarosławskiego sztabu.

   Przypomnijmy, że dzięki zbiórce WOŚP z 2013 r. Oddział Geriatryczny SP ZOZ w Przeworsku otrzymał sprzęt o wartości ponad 500 tys. zł (W ubiegłym tygodniu napisaliśmy niefortunnie, że była to kwota 50 tys. zł, za co przepraszamy).

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum