Zwycięstwo Bystrovii

Autor: tos 24.01.2014 Nr: 4/2014

W Miejskim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się VI edycja Rodzinnego Turnieju Szachowego, w którym wystąpili zawodnicy Towarzystwa Szachowego BYSTROVIA z Bystrowic - Mateusz i Tomasz Lachowie - obaj wywalczyli drużynowe mistrzostwo miasta.

W turnieju wystąpiło 10 drużyn z województwa podkarpackiego (m.in. Rzeszów, Mielec, Sanok, Leżajsk, Stalowa Wola). Zawodnicy klubu szachowego z powiatu jarosławskiego pokonali swoich przeciwników uzyskując w sumie 14 pkt i tym samym wygrywali cały turniej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Sanoka, natomiast na trzecim ekipa gospodarzy tj. Rzeszowskiego Klubu Szachowego.  Przypomnijmy, że Towarzystwo Szachowe BYSTROVIA z Bystrowic dopiero rozpoczyna swoją działalność sportową. W lutym bystrowiczanie rozpoczną zmagania w V lidze podkarpackiej.
1 lutego 2014 r. (sobota) w Domu Kultury w Bystrowicach odbędą się I Mistrzostwa Powiatu Jarosławskiego w Szachach o puchar Starosty Powiatu do udziału w których zapraszamy wszystkich chętnych szachistów. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Powiatu Jarosławskiego.