Złote Gody

Uroczystość Złotych Godów w USC w Przeworsku.
Uroczystość Złotych Godów w USC w Przeworsku.

31 stycznia i 5 lutego w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Przeworsku mieszczącego się w ratuszu, 7 par małżeńskich świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Taka samą okazję do świętowana miało 12 par z gminy Adamówka.

rzeworska Maria Dubrawska-Lichtarska z kierownikiem USC Bogusławem Dulibanem odznaczyli prezydenckimi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 7 par: Janinę i Kazimierza Komendów, Józefę i Władysława Kozłowskich, Joannę i Henryka Krupów, Janinę i Zbigniewa Trelków, Elżbietę i Ryszarda Chłądów, Barbarę i Władysława Dąbalów oraz Wandę i Franciszka Kardasińskich. Dla nich miłość, partnerstwo i wzajemne zaufanie, to wartości, które po tylu latach nie straciły na znaczeniu. Medale, które tego dnia zostały im wręczone, są symbolem wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

   Uroczystość małżeńskich jubileuszy odbyła się w ZS w Adamówce. Medale za Długoletnie Pożycie małżeńskie otrzymało 12 par. Diamentowe Gody obchodzili Zofia i Florian (Śp.) Krubnik oraz Katarzyna i Józef Goch. Złote Gody natomiast świętowali: Anna i Władysław Urbanik, Eugenia i Tadeusz Lachawiec, Anna i Jan Wolanin, Władysława i Władysław Probola, Rozalia i Karol Szlachta, Janina i Wincenty Chudy, Emilia i Józef Kraśnianin, Maria i Jan Działo, Genowefa i Józef (Śp.) Lachawiec oraz Krystyna i Bronisław Marczak.

   Medale i drobne upominki wręczył jubilatom wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Kyć.

Galeria artykułu
Komentarze
Popularne
Komentowane