Błoto zamiast śniegu

Autor: BK 14.03.2014 Nr: 11/2014
Pilotowany przez Daniela Siatkowskiego Grzegorz Grzyb, zwycięzca rajdu w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Poslki, na trasie odcinka specjalnego Pruchnik.

Pierwsza tegoroczna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski padła łupem jadącego Skodą Fabią S2000 Grzegorza Grzyba. Pilotowany przez Daniela Siatkowskiego zawodnik wyprzedził w ogólnej klasyfikacji Łukasza Habaja  oraz Wojciecha Chuchałę.

Nie często zdarza się abyśmy na naszym terenie gościć mogli imprezy sportowe rangi Mistrzostw Polski. Jednym z wyjątków był rozegrany w ub. tygodniu I Zimowy Rajd Arłamów. Jego trasa dwukrotnie zawitała na teren Gminy Pruchnik. W piątek zawodnicy dwukrotnie pokonali mierzący  18,6 km odcinek specjalny „Jodłówka”. Dzień później ponownie pojawili się na terenie naszego powiatu na mierzącym 13,4 km odcinku Pruchnik. Odcinek ten okazał się ostatnim przejechanym przez zawodników w całym rajdzie. Dwa kolejne odwołane zostały po wypadku Radosława Raczkowskiego.
W zimowym jedynie z nazwy, a przebiegającym w pełni wiosennych warunkach, pełnych nanoszonego na trasę błota, rajdzie zwyciężył Grzegorz Grzyb, przed Łukaszem Habajem i Wojciechem Chuchałą.
Impreza była również eliminacją eliminacją Rajdowego Pucharu Polski. Tutaj zwyciężył Hubert Palider, za nim uplasowali się Tomasz Hupało i Radosław Pogan.