Rośnie w oczach

Autor: BK 14.03.2014 Nr: 11/2014
– Dzięki łagodnej zimie udało się do tej pory wykonać ok. 50% prac związanych z budową. Jeśli wszystko pójdzie dobrze inwestycja zrealizowana zostanie o ok. miesiąc przed planowanym terminem – podkreśla Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika.
– Dzięki łagodnej zimie udało się do tej pory wykonać ok. 50% prac związanych z budową. Jeśli wszystko pójdzie dobrze inwestycja zrealizowana zostanie o ok. miesiąc przed planowanym terminem – podkreśla Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika.

Praca przy ul. Parkowej w Pruchniku wre. Powstające przy tej ulicy targowisko zaczyna nabierać ostatecznego kształtu.  Jeśli pogoda nie szykuje żadnej niespodzianki inwestycja ma szanse zostać zakończona przed wyznaczonym terminem.

– Zaawansowanie prac przy budowie targowiska wynosi ok. 50% – informuje Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika. – Zima była dość łagodna i umożliwiła prowadzenie prac. To powinno pozwolić na zakończenie prac ok. miesiąca przed upływającym końcem sierpnia terminem – dodaje.
Patrząc na rosnące konstrukcje, przy których aktualnie trwają prace związane z pokryciem dachów, można już wyobrazić sobie jak targowisko będzie wyglądało. Wszystko wskazuje również na to, że pierwsi klienci zrobią tu zakupy już w wakacje tego roku. Tu również odbywać się mają tradycyjne już dla Pruchnika wydarzenia takie jak choćby coroczne Sochaczki.
   Targowisko „Mój Rynek”, którego budowa zaczęła się pod koniec ub.r. kosztować będzie ponad 2,3 mln zł. Równy 1 mln zł z tych kosztów pokryty zostanie z dofinansowania Unii Europejskiej z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2014. Ma ono być sposobem na skupienie handlujących i kupujących w jednym miejscu, co poprawić ma zarówno funkcjonowanie miasta, jak i komfort i bezpieczeństwo handlu. Obecnie bowiem handlujący rozmieszczeni są w różnych częściach miasta, często blisko najbardziej uczęszczanych ulic, co stwarza zagrożenia.
   Stałe targowisko to również powrót do tradycji miasta.
– To nawiązanie do lat świetności Pruchnika, kiedy nasze miasto żyło z handlu – podkreśla W. Szkoła.
   Zresztą handel nadal jest ważną częścią życia i charakteru Pruchnika. Mieszkańcy okolicznych miejscowości chętnie przybywają tu na zakupy, a w mieście powstają zarówno nowe sklepy jak i miejsca, gdzie spotkać możemy bardziej tradycyjną formę handlu. Obecnie jest on rozproszony. Występuje w okolicach rynku,  stadionu sportowego czy na placu GS-u. Już niedługo natomiast wszyscy handlujący i kupujący zyskają miejsce gdzie będą mogli się spotkać i w sposób bezpieczny i komfortowy handlować.
   Targowisko powstaje po dwóch stronach ul. Parkowej. Znajdzie się tu miejsce na zadaszony pasaż handlowy i pawilony, a także niezadaszone miejsce na tymczasowe stragany. Ponadto inwestycja obejmie wykonanie oświetlenia terenu, przyłączy wodno-kanalizacyjnych, instalacji elektrycznej, a także dróg wewnętrznych, chodników i oczywiście parkingu.
   Dzięki temu powstanie nowoczesne, spełniające aktualne standardy targowisko o powierzchni kilkuset m2. Miejsce, którego pozazdrościć będą mogli kupcy z innych miast z naszego terenu.

Komentarze
Najnowsze na Forum