Bliskie, a nieznane

Uczniowie „jedynki” podczas jednego z wyjazdów./ fot. SP
Uczniowie „jedynki” podczas jednego z wyjazdów./ fot. SP

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku „Jedynka” zakończyło projekt pn. „Bliskie, a nieznane” współfinansowany przez Burmistrza Miasta Przeworska. „Miasta trzech kultur” to motyw tegorocznego projektu. Dzięki niemu, uczniowie mieli okazję poznać atrakcyjne, a jeszcze mało znane zakątki województwa podkarpackiego.

W ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez Annę Niemiec. Zdobytą wiedzę i umiejętności fotograficzne dzieci mogły sprawdzić podczas wyjazdów edukacyjnych w niedalekie, a piękne miejsca Podkarpacia.

   W Przemyślu zwiedziły m.in. katedrę, muzeum katedralne, Twierdzę Przemyśl, skorzystały również z atrakcji na stoku saneczkowym. Sanok ukazał im piękno skansenu. W Leżajsku zwiedzały klasztor Bernardynów i wysłuchały koncertu organowego, zwiedziły muzeum regionalne i cmentarz żydowski. Sieniawa pokazała historię rodu Czartoryskich – uczniowie zwiedzili kryptę, park i pałac, podziwiały też widoki z wieży ratuszowej. Jeszcze wcześniej uczniowie odwiedzili pełen zabytków Jarosław. Łączne w wyjazdach edukacyjnych udział wzięło ponad 200 dzieci.

   Uczniowie „jedynki” nawiązali współpracę ze Szkołą Podstawową w Sieniawie. Gościli tamtejszych uczniów w Przeworsku, pokazując im walory miasta: ratusz, park czy muzeum. Nie zabrakło podziwiania miasta z wieży widokowej czy zajęć rekreacyjnych na basenie. 

   Zwieńczeniem projektu była wystawa fotograficzna, przywołująca wspomnienia z wyjazdów. Można ją obejrzeć od wtorku, 18 marca w budynku Urzędu Miasta Przeworska. Autorami projektu „Bliskie, a nieznane” byli nauczyciele bibliotekarze – Marta Piróg i Alina Deszczka. Panie nie spoczęły na laurach i przygotowały kolejny projekt, na który otrzymały już dofinansowanie. Ale o nim już niebawem.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane