Nieletni złodzieje

Policjanci z Sieniawy ustalili podejrzewanych o włamanie i kradzież do sklepu. Okazali się nimi dwaj bracia w wieku 14 i 12 lat. O dalszym losie chłopców zdecyduje sąd rodzinny.

W połowie marca br. właścicielka jednego ze sklepów w Adamówce zawiadomiła Policję, że na zaplecze jej sklepu ktoś się włamał. Okazało się, że włamywaczem jest 14-latek. Nieletni wraz ze swoim młodszym bratem, pomagał właścicielom sklepu w pracach porządkowych. W garażu znaleźli klucz, który zabrali. Następnie dopasowali go do drzwi wejściowych przemysłowej części sklepu. Stamtąd ukradli pieniądze oraz sprzęt wędkarski. Właściciele oszacowali straty łącznie na kwotę około 1 300 zł.

   W toku prowadzonych czynności ustalono, że chłopcy jeszcze kilkakrotnie wykorzystali fakt posiadania klucza. 14-latek przyznał się do włamań i kradzieży. Z uwagi na wiek młodszego brata odstąpiono od wykonywania z nim czynności procesowych. 

   Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu wędkarskiego, który zostanie zwrócony właścicielom. Chłopcami zajmie się teraz sąd rodzinny.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum