Papież na fotografii

Program artystyczny przygotowała schola „Jutrzenka”.
Program artystyczny przygotowała schola „Jutrzenka”.

W czwartek, 10 kwietnia w Galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława  Perykaszy w Tryńczy odbyło się otwarcie wystawy prac fotograficznych pt. „Pomniki Jana Pawła II Metropolii Przemyskiej” autorstwa Józefa Rybczyńskiego z Przemyśla. Okazją do ich zaprezentowania, była kanonizacja Ojca Świętego w dn. 27 kwietnia br.

Na wystawę licznie przybyli  mieszkańcy gminy i okolic, pracownicy urzędu gminy, dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne i młodzież szkolna. Wszystkich powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tryńczy Marzena Rydzik.

   Wernisaż uświetnił montaż słowno-muzyczny w wykonaniu scholii „Jutrzenka” z Tryńczy pod przewodnictwem s. Bogusławy. Dziewczęta przygotowały prawdziwą ucztą duchową, która dostarczyła głębokich przeżyć i wzruszeń.

   Autor wystawy, Józef Rybczyński pochodzi z Przemyśla i jest kolekcjonerem wielu rzeczy. Szczególnie interesuje się tematyką papieską – kolekcjonuje fotografie i różnego rodzaju pamiątki związane z postacią Ojca Świętego. Ma na swoim koncie 10 indywidualnych wystaw. Obecnie przygotowuje dużą wystawę w Dukli, a najbliżej będzie można ją również obejrzeć w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

   Wystawę w trynieckiej galerii można oglądać do 10 maja br.

Komentarze
Popularne
Komentowane