Na ludową nutę

Autor: mk 30.05.2014 Nr: 22/2014
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” był głównym punktem programu.
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” był głównym punktem programu.

Zgodnie z długoletnią tradycją, również i w tym roku odbyła się Majówka z „Familią”. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.


Tym razem święto rodziny Gołębiów z Rudołowic obchodzono w niedzielę, 25 maja na stadionie sportowym w Chorzowie. Dla przybyłych miłośników sztuki ludowej przygotowano wiele atrakcji. Wśród tych najważniejszych wymienić należy koncerty rodzimych zespołów, kiermasz sztuki i potraw ludowych oraz zabawę taneczną.

   Przybyłych gości i społeczność lokalną przywitał sołtys wsi Tyniowice, Krzysztof Sas, który tego dnia wcielił się w rolę konferansjera. Na chorzowskiej scenie z bogatym programem artystycznym zaprezentowały się m.in. dzieci z Zespołu Piosenki i Ruchu „Biedronki” z Rudołowic.

   Tego dnia nie zabrakło również konkursu dla przybyłych. Trzy drużyny mogły sprawdzić stan swojej wiedzy o działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic. Za swoje wysiłki zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i drobnymi pamiątkami. .

   Głównym punktem niedzielnej majówki był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Familia”. Poprzedził go występ założycielki zespołu, Heleny Gołąb, która zaprezentowała swoje wiersze. Większość z nich poświęcona była mamom, z racji zbliżającego się Dnia Matki.

   Majówka z „Familią” zakończyła się zabawą taneczną z zespołem „Skylights”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Ludowych „Familia" z Rudołowic, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gmina Roźwienica.

Komentarze
Popularne
Komentowane