Tańczyli, aż miło!

I nagroda – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” z Gaci – grupa młodzieżowa.
I nagroda – Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” z Gaci – grupa młodzieżowa.

1 czerwca na stadionie w Gaci, która szczyci się ponad stuletnimi tradycjami kultury ludowej, wśród dźwięków muzyki zawirowały wielobarwne stroje tancerzy w ciekawych i dynamicznych układach. Była to już ósma edycja Regionalnego Przeglądu Zespołów Tańca Ludowego „Gacok”.

Przegląd ma charakter konkursu, a jego celem jest propagowanie tradycji i folkloru regionu Podkarpacia i prezentacja powszechnie tańczonych i obrzędowych tańców ludowych tego regionu. Jury konkursowe obejrzało 11 prezentacji konkursowych w wykonaniu 6 zespołów i 2 par tanecznych.

   W kat. zespoły taneczne dwie równorzędne I nagrody otrzymał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” z Gaci – grupa młodzieżowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Hanka” z Głogowa Małopolskiego – grupa V. Dwie II nagrody zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie” z Sieteszy – grupa młodzieżowa oraz Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Jarosławiaki” z Jarosławia. III nagrodę wytańczył Zespół Pieśni i Tańca „Jarosław” z Jarosławia. Wyróżnienia otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie” z Sieteszy – grupa dziecięca oraz Zespół Pieśni i Tańca „Mały Jarosław” z Jarosławia.

   W kat. par tanecznych I m-ce zajęli Barbara Pańko i Andrzej Hawro z Białoboków, a II m-ce Grażyna Franus i Jan Szpytma z Białoboków.

   Podczas trwania imprezy wystąpił dziecięcy zespół tańca Pervocvit z Ukrainy. Przeglądowi towarzyszył pokaz tradycyjnych wypieków pań ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Gać oraz kiermasz rękodzieła ludowego.

Komentarze
Popularne
Komentowane