Azymut Dębów z workiem medali

Autor: tos 20.06.2014 Nr: 25/2014
Azymut Dębów z workiem medali

3 biegi w dwa dni – tak zaplanowano starty podczas tegorocznych Mistrzostw województwa Lubelskiego w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację oraz  Pucharze  Roztocza


 W sobotni poranek zawodnicy Azymutu rozpoczęli rywalizację  na dystansie średnim. Po bardzo wymagającym biegu z dużą ilością podbiegów m.in. pod wyciąg narciarskim Mistrzami województwa Lubelskiego zostali: Agnieszka Leśnicka(kategoria dzieci), Sylwia Czepiel (junior młodszy), Karol Huba (młodzik), Kruk Michał (junior młodszy) i Patryk Marszałek w kategorii senior , srebrne medale wywalczyli: Martyna Maca (dzieci), Aleksandra Stecko (młodzik), Kruk Piotr (senior) a brązowe medale wywalczyli: Szymon Roman(dzieci) i Konrad Bawor (młodzik).

Potem zaczęły się  przygotowania do biegu nocnego, szykowano lampy, ładowano akumulatory, sprawdzano mocowania uchwytów. Do rywalizacji przystąpiono na trzech trasach: i tak na trasie średniej dominował Michał Kruk przed swoją klubową koleżanką Sylwią Czepiel, na trasie najdłuższej znów najlepszy okazał się Patryk Marszałek przed Piotrem Krukiem, a na najkrótszej trasie zwycięstwa nie dał sobie odebrać młodzik Karol Huba. Również najmłodsi spróbowali swoich sił na najkrótszej trasie, jednakże swoje pierwsze kroki w bieganiu nocą stawiali w drużynach 2 i 3 osobowych.

W niedzielę rywalizowano na trasach Pucharu Roztocza na dystansie klasycznym. Także tu zawodnicy azymutu także spisali się bardzo dobrze. Tradycyjnie już Agnieszka Leśnicka nie dała sobie wyrwać zwycięstwa, w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli też: Aleksandra Stecko, Kacper Słoma, Karol Huba, Michał Kruk i Piotr Kruk, który w tym biegu wyprzedził swojego klubowego kolegę Patryka Marszałka, srebrne medale trafiły również do: Martyny Macy, Sylwii Czepiel  a także Dominika Stańko i Konrada Bawora z brązowym medalem zmagania zakończył Szymon Roman.

Po zakończonych biegach podliczono klasyfikację drużynową: zwycięzcami okazali się zawodnicy UKS Azymut Dębów przed gospodarzami oraz zawodnikami MKS Start Lublin.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane