Wielokulturowość i UFO

Efekty warsztatów będzie można zobaczyć na dwóch wystawach.
Efekty warsztatów będzie można zobaczyć na dwóch wystawach.

W Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu trwają doroczne warsztaty artystyczne. W tym roku jest to edycja jubileuszowa, bowiem odbywają się po raz dziesiąty, a ich tematem jest szeroko pojęta kulturowość. 

W warsztatach biorą udział absolwenci i uczniowie ZSP, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz po raz pierwszy rysownicy (Bartłomiej Belniak, Ryszard Kudzian, Marek Gliwa, Andrzej Terlecki, Jarosław Wojtasiński, Jan Surma, Paweł Kuczyński, Dariusz Pietrzak, Michał Graczyk, Zenon Żyburtowicz, Wiesław Zięba i Henryk Cebula, będący jednocześnie komisarzem tych warsztatów). Dołączył do nich też malarz – Adam Łyszczek. Dawno tylu znanych nazwisk nie było w jednym miejscu.

   Podczas warsztatów powstanie film zrealizowany przez łódzką „Filmówkę”. Jeden kadr z niego już mamy, resztę jego realizatorzy utrzymują w tajemnicy. Powstaną animacje, rysunki satyryczne, komiksy oraz prace malarskie. Finałem będzie pokaz filmu w MOK, wystawa plenerowa przed Ratuszem oraz wystawa malarstwa w CKiP.

   Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Kultury i Promocji, a przebiegają one pod patronatem Burmistrza Miasta.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum