Pruchnickie Sochaczki

Pruchnickie Sochaczki

Po raz kolejny wytwórcy dawnego rzemiosła spotkali się podczas XII Jarmarku Sztuki Ludowej w Pruchniku. Wydarzenie połączone było z oficjalnym otwarciem nowego targowiska „Mój Rynek”.

   Pruchnickie Sochaczki punktualnie o godzinie 14:00 otworzył zastępca burmistrza Stanisław Kłopot. Odwiedzający mieli możliwość podziwiania wystawców, zajmujących się między innymi wytwórstwem wyjątkowych koronek i haftów, kwiatów z bibuły, ozdób i zabawek z drewna oraz artykułów pszczelarskich. Ponadto, w trakcie jarmarku odbywały się pokazy garncarstwa, wikliniarstwa i kowalstwa. Każdy mógł też skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni regionalnej. Odbywały się również konkursy dla widzów, w których każdy musiał się wykazywać niemałymi zdolnościami. Podczas jednej z konkurencji uczestnicy wcielali się w rolę XIX-wiecznego szewca.

   O godzinie 17:00 wszyscy udali się na miejsce nowego targowiska „Mój Rynek”, które zostało poświęcone przez ks. Andrzeja Kopcza. Następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz gminnych, na czele z burmistrzem Wacławem Szkołą oraz wykonawcą inwestycji Markiem Kurpielem.

   Czas wszystkim umilały występy kapel ludowych „Jaworniczanie” oraz „Maliszów”, gwiazdą wieczoru był zespoł Redlin.

Komentarze
Popularne
Komentowane