Oszukali na blisko 20 tys. zł

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie oszustw polegających na wyłudzeniu na stacjach paliw oleju napędowego.

Pod koniec sierpnia br. dwóch właścicieli stacji benzynowych w Gorzycach i w Adamówce zawiadomiło o popełnieniu przestępstwa dotyczącego oszustwa przy zakupie paliwa. Jak się okazało, dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego pod pozorem zakupu paliwa wprowadzało w błąd właścicieli stacji paliw co do możliwości realizacji transakcji. Przedkładali sfałszowane dokumenty potwierdzające wpłatę pieniędzy na konto bankowe. Właściciel stacji benzynowej w Gorzycach został oszukany na kwotę ponad 10 tys. zł, natomiast w Adamówce na kwotę ponad 7,2 tys. zł.

   Policjanci ustalili podejrzanych mogących mieć związek z tymi przestępstwami. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w procederze pomagał im trzeci mężczyzna, który zajmował się pomocą w rozprowadzaniu wyłudzonego paliwa.

   Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dokonania oszustw oraz paserstw na szkodę właścicieli stacji benzynowych. Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Przeworsku mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Za dwóch z nich, wpłacono poręczenie majątkowe w wysokości 2 000 zł.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum