Nowa pracownia RTG

Autor: BK 14.11.2014 Nr: 46/2014 1
Nowa pracownia RTG

W środę, 5 listopada w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu odbyło się uroczyste oddanie nowej pracowni RTG.

Nowoczesny sprzęt zakupiony został dzięki środkom z budżetu województwa podkarpackiego. Szpital otrzymał dofinansowanie w kwocie 400 tys. zł. Wystarczyło na nowy sprzęt i remont hydroforni.

   Zakup aparatury RTG był konieczny. Używana do tej pory pochodziła z lat 90-tych i wcześniej pracowało w jednej z filii Centrum Opieki Medycznej. Jak przyznają pracownicy szpitala coraz trudniej było na tym sprzęcie pracować, do tego trzeba było zmagać się z licznymi awariami.

– Nasza pracownia cieszy się bardzo dobrą opinią i renomą. Aby utrzymać ten poziom niezbędny był nam nowy sprzęt – podkreśla Józef Długoń, dyrektor SP ZOZ w Jarosławiu.

   W uroczystości otwarcia nowej pracowni wzięli udział m.in.: Tadeusz Pióro, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, odpowiedzialny, że służbę zdrowia; Tadeusz Chrzan, przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ, a także dyrektor J. Długoń, ordynatorzy i kierownictwo oddziałów, pielęgniarki oddziałowe, a także personel pracowni RTG.

   Poświęcenia pracowni dokonał archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec.

Komentarze
Popularne
Komentowane