Spotkanie z teatrem

Autor: 21.11.2014 Nr: 47/2014
Gimnazjaliści podczas wyjazdu do teatru „Maska”.
Gimnazjaliści podczas wyjazdu do teatru „Maska”.
Fot. ZS

Dzięki udziałowi w projekcie „Teatralne i malarskie spotkania z rokiem 1989”, uczniowie gimnazjum w Łopuszce Wielkiej mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktora teatru „Maska” w Rzeszowie – Kamila Dobrowolskiego. Jakiś czas później, byli gośćmi tegoż teatru.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem, doskonalili technikę czytania i recytacji, pracowali nad dykcją i emisją głosu, mimiką, gestykulacją i innymi środkami artystycznego wyrazu. Wszyscy z ogromną ochotą brali udział w ćwiczeniach i zabawach opartych na dramie.

   W ramach tego samego projektu odbył się wyjazd do teatru na spektakl pt. „Pan Tadeusz” w reżyserii Ireny Jun. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w teatrze. Przedstawienie okazało się niezwykłym i zaskakującym widowiskiem, które zachwyciło gimnazjalistów. Dzięki wspaniałej grze aktorów, pomnikowa i niełatwa w odbiorze epopeja narodowa, okazała się opowieścią żywą, barwną, pełną emocji i humoru.

   Po zakończeniu spektaklu młodzież obejrzała wystawę poświęconą życiu i twórczości Wandy Siemaszkowej.

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane