Ludowo i patriotycznie

Autor: 12.12.2014 Nr: 50/2014
Barwny taniec ludowy w wykonaniu ZPiT „Karpaty” z Rzeszowa.
Barwny taniec ludowy w wykonaniu ZPiT „Karpaty” z Rzeszowa.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco–Męskiego „Pueri Cantores Resovienses” oraz barwne widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Karpaty” – to atrakcje niedzielnego wieczoru, 30 listopada, w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy.

 „Muzyczne Spotkanie Pokoleń w Narodowym Tonie” zostało zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki, a gospodarzem uroczystości był wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch. Koncert poprowadził Wojciech Jakubiec – członek zarządu stowarzyszenia.

   W pierwszej kolejności zgromadzeni wysłuchali „Rotę”, a po niej piękne pieśni patriotyczne, wykonane pod batutą dyrygenta Marcina Florczaka, m.in. „Polskie kwiaty”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie” i inne.

   Kolejną atrakcją niedzielnego wydarzenia był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Karpaty” z Rzeszowskiego Domu Kultury. Kierownikiem i choreografem formacji jest Anna Wawrzynowska. Publiczność obejrzała w wykonaniu tancerzy m.in.: poloneza, mazura oraz krakowiaka. Zaprezentowała się również kapela oraz soliści.

   W podziękowaniu za występy, wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Wielgos, wręczyli podziękowania oraz upominki na ręce prezesa chóru oraz kierownika „Karpat”.

Komentarze
Popularne
Komentowane