Tradycja została zachowana

Autor: BK 16.01.2015 Nr: 2/2015
Główną nagrodę w tym roku otrzymał ZŚ „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa.
Główną nagrodę w tym roku otrzymał ZŚ „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa.

W ubiegły weekend w Pawłosiowie już XVI raz odbył się Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych - Kolędy i Pastorałki. W tegorocznej edycji udział wzięło 15 zespołów.


Przegląd Regionalny odbył się w niedziele, 11 stycznia w Pawłosiowie. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św., po której zaprezentowali się tegoroczni uczestnicy konkursu. Artystów oceniało jury w składzie: etnomuzykolog Jolanta Danak-Gajda, etnograf Katarzyna Ignas oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu Piotr Kaplita.

   W XVI edycji przeglądu Grand Prix, czyli nagroda główna, trafiła do ZŚ „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa. Pierwsze miejsce równorzędnie otrzymał ZŚ „Majdaniancy” z Majdanu Sieniawskiego oraz ZŚ z Wiązownicy. Na drugim miejscu znalazły się jednocześnie: ZŚ z Kisielowa, ZŚ „Galicjanki” z Nowego Dzikowa i ZŚ „Seniorki” z Ułazowa. Zaś trzecia lokata przypadła w udziale ZŚ z Rożniatowa, ZŚ „Gacanki” z Gaci oraz LZŚ „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej.

   W trakcie konkursu jury przyznało również cztery wyróżnienia I stopnia, które trafiły do: Zespołu „Wierzbianie” z Wierzbnej, ZŚ „Dębowianie” z Dębowa, ZŚ „Woliczanki” z Wolicy, a także ZŚ „Porębianki” z Drohobyczki oraz dwa wyróżnienia II stopnia, które przypadły w udziale: ZŚ „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa i ZŚ z Łapajówki.

   Organizatorami XVI  Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych - Kolędy i Pastorałki byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Pawłosiów, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Pawłosiowianie”, Parafia Rzymskokatolicka w Pawłosiowie i Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane