Wieczór kolędą malowany...

Autor: 23.01.2015 Nr: 3/2015
Zofia Sokół i Henryk Chruściel wykonali koncert kolęd w trynieckiej galerii.
Zofia Sokół i Henryk Chruściel wykonali koncert kolęd w trynieckiej galerii.

W czwartek, 15 stycznia w Galerii „Pod Aniołem” w Tryńczy, odbył się noworoczny wieczór kolęd, połączony z wystawą szopek, stroików i ozdób świątecznych. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Tryńcza i Gminna Biblioteka Publiczna w Tryńczy.

W pierwszej części spotkania, po powitaniu zaproszonych gości przez dyrektor GBP Marzenę Rydzik, wiązankę kolęd i pastorałek zaśpiewał zespół H&Z z Gniewczyny, czyli Zofia Sokół i Henryk Chruściel. Zaraz po nich, wystąpił zespół „Wiola” z Chodaczowa, również ze świątecznym repertuarem.

   Pośród miłych dla uszu dźwięków, zebrani mogli podziwiać prace rękodzielnicze uczniów szkół z terenu gminy Tryńcza, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Sieniawy oraz artystów ludowych z gminy Tryńcza: Krzysztofa Dziamary, Kazimierza Foszczeja, Zuzanny Zamorskiej, Danuty Kata i Z. Sokół.

   Na prezentowanej wystawie dominują motywy bożonarodzeniowe. Obejrzeć tu można tradycyjne szopki, stroiki, choinki z papierowej wikliny, szyszek i piórek, wielobarwne bombki, wykonane różnymi technikami, sceny biblijne rzeźbione w drewnie, obrazy oraz urocze aniołki z bibuły, masy solnej, tkanin oraz te robione na szydełku. Wśród tego wyjątkowego rękodzieła, z pewnością można poszukać inspiracji na przyszłoroczny, świąteczny prezent.

   Atmosfera spotkania sprzyjała wszystkim. Było nie tylko nastrojowo, ale i smacznie. Organizatorzy przygotowali bowiem dla odwiedzających galerię świąteczną kapustę, barszczyk i paszteciki. Jeszcze raz dało się odczuć ten niezwykły klimat, kiedy polskie rodziny, w wigilijny wieczór, wyczekiwały pierwszej gwiazdki i wraz z nią, przyjścia na świat Zbawiciela.

Komentarze
Popularne
Komentowane