Nie będzie czasu na nudę

Autor: emp 06.02.2015 Nr: 5/2015
Nie będzie czasu na nudę
Fot. mok

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu; Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz Biblioteka Samorządowa w Chłopicach przygotowały się solidnie do ferii zimowych. Wszystkie te placówki zorganizują dla dzieci i młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu.

Ferie 2015 w jarosławskim MOK-u potrwają od 3 do 12 lutego i w tym czasie, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. We wtorki (3 i 10.02) w sali widowiskowo-kinowej od godz. 9.30 do 11.00 zorganizowane zostaną bezpłatne projekcje bajek. Ponadto od wtorku (03.02) do piątku (06.02) między godziną 11.00, a 13.00 odbędą się zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

   W drugim tygodniu ferii, od 9 do 12 lutego w godz. 10.00-13.00 zorganizowane zostaną warsztaty teatralne pn. „Teatralna Piwnica” dla dzieci od 10 roku życia. Opłata za udział w warsztatach to 20 zł od osoby za 4 dni zajęć.

Kolejno w środę i w czwartek (10 i 11.02) odbędą się warsztaty decoupage dla dzieci oraz zajęcia plastyczne „Malowane Buzie”. Koszt każdych zajęć to 10 zł za osobę.

Jarosławski MOK atrakcje na feriach zakończy imprezą „W Krainie Zabaw Dziecięcych”, w czwartek, 12 lutego.

  W CKSiT w Pruchniku od wtorku - 3, do wtorku - 10 lutego (z wyłączeniem niedzieli i poniedziałku) już od 13.00, na wszystkich zainteresowanych, czekać będzie wiele ciekawych zajęć. Zorganizowane zostaną m.in. zajęcia czytelniczo-plastyczne, pod wdzięczną nazwą „Bolek i Lolek z kartonowych rolek”; nauka orgiami; czy roztańczony czwartek z nauką rytmiki i tańca. W piątek, na zajęciach muzyczno-plastycznych, będzie można przygotować się do Walentynek, a w sobotę na warsztatach kulinarnych uczcić Święto Pizzy. Ostatniego dnia zajęć, we wtorek, odbędzie się turniej warcabowy o tytuł Pruchnickiego Pionkołaza.

   Natomiast Biblioteka Samorządowa w Chłopicach, w ramach projektu „Artystą być…” przygotowała zajęcia m.in. z dekorowania piernikowych serc, czy tworzenia korali z pierników. Warsztaty te prowadzone będą w świetlicach wiejskich w Chłopicach (04.02), Łowcach (06.02) i Jankowicach (11.02) o godzinie 16.00. Druga tura zajęć o nazwie „Fabryka cudaków”, czyli coś z niczego, zorganizowana zostanie w Łowcach (09.02) i Chłopicach (10.02), również w świetlicach wiejskich. Ponadto w poszczególnych miejscowościach organizowane będą bale karnawałowe dla dzieci z konkursami, grami i zabawami.

   Uczestnictwo w większości zajęć jest bezpłatne, a szczegółowe informacje znaleźć można na stronach mok-jar.pl, ckpruchnik.pl i chlopice.pl.

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne