Konferencyjnie

Autor: mk 24.04.2015 Nr: 16/2015
Konferencyjnie

W czwartek, 16 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu miała miejsce konferencja zorganizowana przez zarząd Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Jarosławiu. 

Głównym tematem wydarzenia było omówienie działalności oraz promocji  miejscowej organizacji. Podczas spotkania poruszono również kwestię współpracy z jednostkami samorządowymi oraz instytucjami, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Spotkanie poprowadziła prezes jarosławskiego Koła Ewa Bednarczyk.

   Głos tego dnia zabrała także specjalistka do spraw rehabilitacji PZN w Rzeszowie Alina Niedużak, która omówiła metody rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku oraz dokonała prezentacji sprzętu rehabilitacyjnego. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film „N jak Niewidomy”.

  Konferencja była doskonałą okazją do prezentacji stanowisk dla osób niewidomych i niedowidzących w bibliotece. Temat ten przedstawiła Elżbieta Tkacz dyrektor MBP. Jarosławska biblioteka ma się czym pochwalić, bowiem od ponad 2 lat wyposażona jest w stanowiska ze specjalistycznym sprzętem, a mianowicie: klawiaturę BigKeys, powiększalnik, multilektor Sara oraz oprogramowanie JAWS i MAGIC Plus. W MBP istnieje również możliwość wypożyczenia czytaka, czy też korzystanie z cyfrowej książki mówionej, bądź bogatej kolekcji audiobooków. Uczestnicy konferencji zwiedzili bibliotekę i zapoznali się z skierowaną do nich ofertą.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane