Z miłości do piłki

Autor: mk 01.05.2015 Nr: 17/2015
Z miłości do piłki

Mieczysław Kruk z Szówska swoje serce oddał piłce nożnej. Od wielu lat spełnia się zarówno społecznie, jak i jako działacz sportowy. Jak twierdzi wszystko to dla dobra Klubu Sportowego „Szówsko” oraz całej miejscowości, w której się urodził, wychował i mieszka do dziś.


Piłką zainteresowałem się w latach 50-tych. Na początku lat 60-tych reaktywowałem z kolegą LZS w Szówsku, zostając jego prezesem – wspomina Mieczysław Kruk. – Piłkę nożną uprawiałem przez około 12 lat. W międzyczasie zdobyłem również licencję sędziego piłkarskiego. Oprócz tego brałem czynny udział w zawodach lekkiej atletyki – dodaje.

   W latach 70-tych pan Mieczysław był jednym z inicjatorów budowy stadionu i szatni w Szówsku. Choć po pewnym czasie odszedł z klubu, nigdy go nie porzucił i wspierał będąc przewodniczącym rady gminy LZS oraz radnym gminnym.

W 2006 roku ponownie objąłem stanowisko prezesa. Zarówno ówczesny zarząd, jak i piłkarze postawili sobie wysokie cele, aby wejść ponownie do klasy okręgowej. Sukces ten odnieśliśmy w 2008 roku. Wtedy też zorganizowałem 60-lecie naszego klubu – relacjonuje nasz rozmówca. – Niestety, ponownie z przyczyn niezależnych ode mnie, musiałem zrezygnować z pełnionej funkcji. W tym czasie klub sportowy kolejny raz zaczął podupadać. „Mówią, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”, ale widząc co dzieje się z klubem, z wieloletnimi tradycjami nie mogłem siedzieć spokojnie. Ponownie powróciłem do KS Szówsko w listopadzie 2012 roku, ale nie jako prezes, lecz sekretarz – kontynuuje.

   Podczas rozmowy M. Kruk zdradził nam, że jego największym marzeniem jest dalszy rozkwit klubu, bez niepotrzebnych sporów i podziałów.

Urodziłem się w Szówsku i z tą miejscowością oraz jej mieszkańcami jestem bardzo związany. Chciałbym, żeby klub nie był niszczony, a wręcz przeciwnie rozwijał się. Żeby zawsze miał osiągnięcia, z których będą dumni wszyscy mieszkańcy Szówska – tłumaczy działacz sportowy. – Pragnę, aby w końcu nastąpił kompromis pomiędzy sympatykami naszego klubu a piłkarzami i zarządem. Byłbym szczęśliwy również gdyby nasz stadion posiadał to, co mają inne kluby w Gminie – uzupełnia.

   Na zakończenie warto podkreślić, że w ciągu kilkudziesięciu lat pracy pan Mieczysław zdobył wiele odznaczeń, pucharów oraz wyróżnień. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim Złote Odznaczenie od Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla sportu w 2008 roku. Piłka nożna stanowi bardzo ważny element jego życia, z którego czerpie wiele satysfakcji. Swoją pasję chce propagować zwłaszcza wśród ludzi młodych, którym chce pokazać, że ta dyscyplina to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu oraz możliwość samorealizacji.

   Od 18 kwietnia pan M. Kruk ponownie pełni funkcję prezesa Klubu Sportowego „Szówsko”.

Komentarze
Popularne
Komentowane