„Bawcie się dobrze muzyką”

Autor: md 01.05.2015 Nr: 17/2015
Laureaci V Przeglądu Szkół Muzycznych w Jarosławiu.
Laureaci V Przeglądu Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Od tych życzeń Grzegorza Wójcikiewicza – dyrektora Podkarpackiego Zespołu Niepublicznych Szkół Muzycznych, rozpoczął się V Przegląd Szkół Muzycznych, pod patronatem Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim.


Przegląd odbył się w niedzielę, 26 kwietnia w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. W wydarzeniu wzięło udział 85 uczniów z publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I i II stopnia, dowolnych sekcji instrumentalnych. Uczestnicy przybyli z Dydni, Jarosławia, Jeżowego, Kamienia, Kańczugi, Leżajska, Pruchnika, Przeworska, Rzeszowa, Sokołowa Małopolskiego i Tymbarku, w województwie małopolskim.

   Uroczystość poprowadził dyrektor Podkarpackiego Zespołu Niepublicznych Szkół Muzycznych – Grzegorz Wójcikiewicz, zaś w jury zasiedli nauczyciele: Anna Wójcikiewicz (chór, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, fortepian), Monika Witalec (rytmika, kształcenie słuchu), Jadwiga Okopska (fortepian, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika), Marta Woś-Karczmarz (fortepian) i Stanisław Jaworski (akordeon, kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki). 

   Spośród wszystkich prezentacji 68 zostało wyróżnionych, w tym 26 z terenu powiatów jarosławskiego i przeworskiego. Ze względu na charakter przedsięwzięcia nie przyznawano miejsc, lecz wyróżnienia I, II, i III stopnia.

   Na wyróżnienia I stopnia zasłużyli: Wiktoria Morawska SM I st. w Kańczudze, Jakub Piotr Chudzik PSM I stopnia w Przeworsku i Kacper Batycki PSM I st. w Przeworsku.

   Wyróżnienia II stopnia dostali: Paulina Olejarz NSM I st. w Pruchniku, Faustyna Bereza z NSM I st. w Jarosławiu, Amelia Kulka z NSM I st. w Jarosławiu, Oliwia Serafin z NSM I st. w Pruchniku, Katarzyna Połeć z PSM I st. w Przeworsku, Rafał Solarski z NSM I st. w Pruchniku i Kajetan Kosior z PSM I st. w Przeworsku.

   Wyróżnienia III stopnia odebrali: Sara Krupa z NSM I st. w Jarosławiu, Filip Szczepański z NSM I st. w Pruchniku, Łukasz Wywrot z NSM I st. w Pruchniku, Katarzyna Kycia z PSM I St. w Jarosławiu, Patryk Buryło z NSM I st. w Pruchniku, Maria Stawarska z NSM I st. w Pruchniku, Zuzanna Segiet z NSM I st. w Jarosławiu, Martin Ngo Quoc z NSM I st. w Pruchniku, Dominika Bochnak z SM I st. w Kańczudze, Hubert Przegrocki z SM I st. w Kańczudze, Aleksandra Chruściel z SM I st. w Kańczudze, Daria Adamarek z SM I st. w Kańczudze, Artur Sochacki  SM I st. w Kańczudze, Konrad Pic z NSM I st. w Jarosławiu,, Arkadiusz Skowron z PSM I st. w Przeworsku, Kacper Głąb z NSM I st. w Pruchniku, Patryk Jamroży z PSM I st. w Przeworsku.

   Organizatorzy imprezy żywią nadzieję, że w VI Przeglądzie Szkół Muzycznych weźmie udział jeszcze większa liczba wykonawców.

Komentarze
Popularne