Wielkie osiągnięcie

Autor: mk 08.05.2015 Nr: 18/2015
Wielkie osiągnięcie
Fot. CKZiU

W piątek, 17 kwietnia w Kijanach odbyła się XXXIX edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku udział w niej wzięło 179 uczestników z 40 szkół rolniczych z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Konkurs został podzielony na 7 bloków tematycznych w tym - architekturę krajobrazu.


W olimpiadzie na szczeblu okręgowym Technikum nr 7 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu reprezentowały trzy uczennice, które na co dzień zdobywają wiedzę w III klasie, na kierunku technik architektury krajobrazu.

   Wyjazd okazał się wielkim sukcesem, ponieważ wszystkie reprezentantki szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce, a co więcej, dwie spośród nich zostały laureatkami olimpiady. Ostatecznie I miejsce zdobyła Izabela Słysz, zaś III przypadło Edycie Pyrczak. W gronie najlepszej dziesiątki znalazła się również Kamila Spiech, zajmując VIII lokatę.

    Etap olimpiady, który uczennice mają już za sobą, składał się z części teoretycznej i praktycznej. Młodzież biorąca udział w konkursie musiała zmierzyć się zarówno z zestawem zadań praktyczno-projektowych, jak i odpowiedzieć na pytania zadane przez komisję konkursową.

   Ogromne osiągnięcia na szczeblu okręgowym mogą przynieść wymierne efekty również w eliminacjach centralnych, które odbędą się już niebawem, w dniach 29-30 maja w Olsztynie. Tym razem laureatki zawalczą o indeks na I rok studiów, który umożliwia pominięcie warunków rekrutacji i jednocześnie zwalnia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Komentarze
Popularne
Komentowane