Inwestują w kaplice

Autor: mk 15.05.2015 Nr: 19/2015
Inwestują w kaplice

W 2014 roku na terenie Gminy Pruchnik rozpoczęto inwestycje, na cmentarzu w Pruchniku oraz Rozborzu Okrągłym. Łączny koszt projektów wynosi 769 907,18 zł brutto.

Na całość zadania składają się dwie inwestycje, a mianowicie „rozbudowa i przebudowa kaplicy na cmentarzu komunalnym w Pruchniku” oraz „budowa kaplicy cmentarnej w Rozborzu Okrągłym”. W pierwszym przypadku koszt przeobrażenia kaplicy cmentarnej wynosi  452 848,21 zł brutto, zaś w drugim budowa nowego budynku będzie kosztować 317 058,97 zł brutto.

   Z pisma przesłanego z Urzędu Gminy i Miasta Pruchnik wynika, że celem rozbudowy kaplicy cmentarnej w Pruchniku oraz budowy kaplicy w Rozborzu Okrągłym jest stworzenie warunków do godnego pochówku zmarłych zgodne z obowiązującym prawem. W nowo powstałych obiektach będzie można sprawować Mszę świętą, odprawić egzekwie, modlitwę różańcową za zmarłych, wystawić godnie trumnę, a także przechowywać ją w chłodni do czasu pochówku.

   Oba zadania realizowane są ze środków własnych Gminy. Termin ich zakończenia przewiduje się na koniec sierpnia 2015 roku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane