Pisząc wyraża siebie

Autor: mk 15.05.2015 Nr: 19/2015
Bogusław Olszański swoje wiersze gromadzi w zeszytach.
Bogusław Olszański swoje wiersze gromadzi w zeszytach.

Ludzie z pasją: Bogusław Olszański z Jarosławia od kilkunastu lat pisze wiersze, które pomagają mu poradzić sobie z codziennymi problemami i życiowymi sytuacjami. Dotychczas stworzył około 500 utworów.


 Talent poetycki u 70-letniego Bogusława Olszańskiego ujawnił się dosyć późno, bo dopiero w 2001 roku.

W szkole nie interesowałem się pisaniem, nawet nie przepadałem za językiem polskim. Bardziej ciągnęło mnie do sportu. Ulubioną lekcją był wf – wspomina B. Olszański.

Pierwszy wiersz napisałem, kiedy straciłem dach nad głową. Bezdomność w moim przypadku stała się punktem zapalnym do tworzenia – kontynuuje.

   Wraz z upływem czasu pan Bogusław doskonalił swój warsztat, tworząc kolejne wiersze.

Pamiętam, że napisanie pierwszego wiersza zajęło mi około 4 miesięcy. Teraz w ciągu tygodnia potrafię napisać 2-3 wiersze. Wszystko uzależnione jest od weny, bo kiedy jest jej pod dostatkiem, z napisaniem czegoś nie ma problemu – relacjonuje jarosławianin.

   70-latek w swoich utworach porusza zróżnicowaną tematykę, związaną z codziennością,  naturą oraz religią. Pisze o swoich doświadczeniach i wspomnieniach.

Wszystkie wiersze zapisuje w zeszytach, których ma już kilka. Jego największym pragnieniem jest publikacja dorobku, jaki zgromadził na przestrzeni lat. Mężczyzna ma nadzieję, że znajdzie się osoba, która pomoże mu spełnić to marzenie.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane