Wyśpiewała zwycięstwo

Autor: mk 15.05.2015 Nr: 19/2015
Wyśpiewała zwycięstwo

Uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odniosła w ostatnim czasie sukces w wojewódzkim konkursie muzycznym, którego organizatorem była szkoła językowa WORD z Tarnobrzega i Tarnobrzeski Dom Kultury.

Izabela Skrzypek z Wiązownicy została laureatką finału Konkursu Piosenki Angielskiej, który odbył się w sobotę, 25 kwietnia w Domu Kultury w Tarnobrzegu. Dziewczyna pokonując kilkunastu innych artystów, okazała się najlepsza w IV kategorii wiekowej (16-20 l.).

– Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy szczebel odbył się w Radymnie, gdzie spośród kilkudziesięciu uczestników wybrano trójkę. Wśród wybranych znalazłam się i ja, dzięki czemu mogłam wystąpić na finałowym koncercie – relacjonuje Izabela. – Zarówno podczas eliminacji, jak i finału zaśpiewałam utwór „A Natural Woman” z repertuaru Arethy Franklin – kontynuuje.

   Izabela zdradziła nam, że nie stresowała się przed obydwoma występami. Ze sceną zna się nie od dzisiaj. Od kiedy odkryła w sobie pasję do śpiewu, występowała zarówno na szkolnych uroczystościach, jak i licznych konkursach. Obecnie udziela się również w zespole, co sprawia jej wiele satysfakcji. 

– Chodzę teraz do II klasy liceum o profilu prawno-celnym. Pomimo faktu, że swoją przyszłość wiążę raczej z kierunkiem kształcenia, myślę, że muzyka będzie mi zawsze towarzyszyć. Jest to moja wielka pasja – wyjaśnia I. Skrzypek, uczennica jarosławskiego „Mechanika”

   Warto na zakończenie podkreślić, że tegoroczny udział jarosławskiego „Mechanika” w tarnobrzeskim Konkursie Piosenki Angielskiej nie był debiutem tejże placówki. Szkoła, która na pierwszy rzut oka kojarzona jest ze ścisłymi i technicznymi tradycjami, już od 6 lat angażuje się w muzyczne przedsięwzięcie. Od samego początku rolę opiekuna, zarówno Izabeli, podczas eliminacji i finału, jak innych uczniów, pełnił nauczyciel języka angielskiego ZSTiO, Adam Górecki.

Komentarze