Konstelacje Teresy Ulmy

Autor: md 26.06.2015 Nr: 25/2015
Od lewej: A. Horodejczuk, Agnieszka Lech (kierownik ds. organizacji imprez CKiP) i T. Ulma podczas wernisażu wystawy.
Od lewej: A. Horodejczuk, Agnieszka Lech (kierownik ds. organizacji imprez CKiP) i T. Ulma podczas wernisażu wystawy.

W piątek, 12 czerwca w Galerii Głównej u Attavantich w Jarosławiu odbył się wernisaż wystawy malarstwa i pasteli Teresy Ulmy, zatytułowanej „Moje konstelacje”. 


Teresa Ulma jest jarosławianką. Po ukończeniu PLSP w Jarosławiu studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1989 r. uczy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, zaś od 2013 r. jest wicedyrektorem tutejszego Zespołu Szkół Plastycznych.

   Artystka zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, jak również brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i małą formą rzeźbiarską. Maluje portrety, akty, martwe natury i pejzaże.

Na dzisiejszej wystawie możemy podziwiać również małe formy malarskie, wykonane techniką własną pt. „Konstelacje”. Wśród prac znajdują się także rysunki, czyli niesamowite pastele na kartonie i te prace, ze względu na niezwykły artyzm i bardzo osobistą i unikatową formę, chciałabym polecić Państwa szczególnej uwadze – zachęcała Agnieszka Horodejczuk, komisarz wystawy.

Dlaczego taki tytuł wystawy? Konstelacje wiążą się z gwiazdami, ale chodziło mi o inne znaczenie tego słowa, czyli zestaw rzeczy. Interesują mnie przedmioty i oddziaływanie światła na obiekty. Te prace wydają się bardziej dojrzałe niż poprzednie, są w tym momencie bardziej „moje” – wyjaśniła T. Ulma.

   Zbiór prac zatytułowanych „Konstelacje”, który został stworzony w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, można oglądać w Galerii Głównej u Attavantich do końca czerwca br.

Komentarze
Popularne
Komentowane