Odnosi kolejne sukcesy

Autor: mp 10.07.2015 Nr: 27/2015 1
Mikołaj Wańkowicz i jego nauczyciel Krzysztof Bury.
Mikołaj Wańkowicz i jego nauczyciel Krzysztof Bury.

W ubiegłym roku, na łamach Gazety Jarosławskiej, nasi Czytelnicy mogli przeczytać artykuł o młodym i bardzo zdolnym akordeoniście z Jodłówki. Mowa o Mikołaju Wańkowiczu, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy odniósł wiele sukcesów w konkursach zarówno na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.

Choć zdolny, a zarazem bardzo pracowity Mikołaj Wańkowicz ma dopiero 10 lat, doceniany jest wszędzie, gdzie się tylko pojawi. Jako jeden z najlepszych przedstawicieli młodego pokolenia polskich akordeonistów, chce się ciągle rozwijać, dlatego też stawia przed sobą coraz to ambitniejsze cele.

Mikołaj pomimo młodego wieku z uwagą słucha moich podpowiedzi na lekcjach, wykazuje się solidną i systematyczną pracą w domu, a to oprócz talentu jest niezmiernie istotne – wyjaśnia nauczyciel chłopca, mgr Krzysztof Bury. – Ponadto bez większego problemu potrafi połączyć obowiązki szkolne z czasem przeznaczonym na ćwiczenia oraz udział w różnych konkursach – kontynuuje.

   Mikołaj pomimo młodego wieku, doskonale zdaje sobie sprawę, że aby odnosić sukces, należy ciężko pracować. Ćwiczy codziennie, a udział w kolejnych konkursach pozwala mu obyć się ze sceną. Kiedy zaczyna grać wszelkie stresy i trema znikają w jednej chwili, liczy się tylko muzyka. Co więcej, pomimo wielu sukcesów, chłopiec pozostał bardzo skromną osobą. Jak zdradził nam nauczyciel Mikołaja, w większości przypadków chłopiec opowiada o swoich osiągnięciach jeśli ktoś o to go zapyta, nigdy nie przechwala się swoimi sukcesami.

Ogromne wsparcie Mikołaj ma również w swoich rodzicach, którzy pomagają mu realizować marzenia. Rodzice bardzo się angażują i wierzą w talent syna – dodaje K. Bury.

   W ciągu ostatnich 12 miesięcy, 10-latek był doceniany we wszystkich konkursach, w których brał udział. Do największych jego sukcesów zaliczyć można: wyróżnienie (4 miejsce) w kat. 1, najwyżej oceniony akordeonista z Podkarpacia w 23 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, 4 miejsce w kat. 2 w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Vamo-Akkordeonwettbewerb we Wiedniu w Austrii, 2 miejsce w kat. 2 w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym: ART.-DUO MUSIC FESTIVAL w Berlinie w Niemczech, 3 miejsce w kat. 1 w XIV Grudziądzkim Konkursie Akordeonowy oraz 2 miejsce w kat. 1 w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku.

   Warto podkreślić, że w składzie jury, które oceniało 10-latka z Jodłówki, znaleźli się wybitni profesorowie Akademii Muzycznych,  m.in.: prof. Joachim Pichura z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz prof. Bogdan Dowlasz z Akademii Muzycznej w Łodzi.

   M. Wańkowicz obecnie uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w Kańczudze. Jego największym marzeniem, jakim się z nami podzielił rok temu, pozostała kariera muzyczna.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum