Na podwójnym gazie i bez uprawnień

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości prowadził samochód. Do zatrzymania doszło po tym, jak mieszkaniec powiatu przemyskiego zauważył nietrzeźwego 46-latka, gdy wsiada do pojazdu i rusza. Do zdarzenia doszło na terenie miejscowości Adamówka w powiecie przeworskim.

Tuż po godzinie 22.00, dyżurny przeworskiej policji otrzymał informację od mieszkańca powiatu przemyskiego, że znajduje się w rejonie stacji paliw i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Niezwłocznie skierowano na miejsce policjantów. Jak się okazało, 28-latek dojeżdżając do miejscowej stacji paliw zauważył, jak jadący przed nim chryslerem kierowca, porusza się całą szerokością drogi i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Chwilę później pojazd ten zjechał na stację paliw, wysiadło z niego dwóch mężczyzn i poszło do budynku stacji.

   Po powrocie obaj wsiedli do samochodu i chcieli odjechać. 28-latek uniemożliwił im jednak dalszą jazdę. Od kierującego czuć było wyraźną woń alkoholu, dlatego też mężczyzna zabrał kierowcy kluczyki i przypilnował go do czasu przybycia policjantów.

   Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego chryslerem. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a jego pasażer 3 promile alkoholu. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie, okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz wymaganych w trakcie kontroli dokumentów pojazdu, którym kierował.

   Za kierowanie pojazdem po alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Komentarze
Popularne