Zdolna akordeonistka

Autor: mp 31.07.2015 Nr: 30/2015
Zdolna akordeonistka

Choć Joanna Jamrozik ma dopiero 12 lat, już teraz wie, jak będzie wyglądać jej przyszłość. Mieszkanka Hawłowic planuje zostać chirurgiem i pielęgnować swoją pasję, którą jest gra na akordeonie.


W przypadku kilkunastoletniej Joanny miłość do muzyki pojawiła się już kilka dobrych lat temu. Podczas jednego ze spotkań rodzinnych, dziewczyna zainteresowała się grą na keyboardzie. I tak się właśnie zaczęło. Rodzice Asi widząc rosnące zaciekawienie muzyką i chęć do dalszej nauki, zapisali córkę do Szkoły Muzycznej, gdzie zafascynowała ją gra na akordeonie.

Córka przez pierwsze pół roku uczyła się grać na keyboardzie. Jednak w trakcie kolejnego semestru zmieniła instrument. Gra na akordeonie była jej wielkim marzeniem – wyjaśnia mama 12-latki, Katarzyna Jamrozik.

   J. Jamrozik gra na akordeonie od 2 lat. W ostatnim czasie uczyła się w Szkole Muzycznej I stopnia w Kańczudze. Od września br. naukę będzie kontynuować w Szkole Muzycznej w Pruchniku. To jednak nie koniec zmian.

Asia już niebawem zacznie naukę na akordeonie guzikowym, dotąd grała na akordeonie klawiszowym – wyjaśnia nauczyciel dziewczynki, mgr Krzysztof Bury. I dodaje jednocześnie, że dziewczynka jest bardzo zdolną uczennicą.

Asia pilnie słucha moich poleceń, a gra na instrumencie sprawia jej wiele radości – kontynuuje.

   Z osiągnięć córki dumni są również jej rodzice, którzy wspierają rozwój muzyczny Asi.

Widzimy, że gra na akordeonie jest bardzo ważna dla Asi. Córka sama chce ćwiczyć, każdą wolną chwilę poświęca instrumentowi. Świetnie radzi sobie również w szkole, a obowiązki związane z edukacją potrafi doskonale łączyć ze swoją pasją – mówi K. Jamrozik. 

   Sama Asia przyznała nam, że muzyka pełni istotną rolę w jej życiu. Nie wyklucza, że być może w przyszłości nauczy się grać na kolejnym instrumencie. Tym razem byłby to fortepian. Jeśli chodzi zaś o szkołę, dziewczynka najbardziej lubi oczywiście lekcje muzyki i zajęcia plastyczne. Ponadto jednym z jej ulubionych przedmiotów  jest matematyka.

W przyszłości chciałabym być chirurgiem. Muzyka byłaby moją pasją. Czasami żartuję, że będę chirurgiem, który będzie grał na sali operacyjnej – mówi z uśmiechem na twarzy 12-latka.

   J. Jamrozik ma dwójkę rodzeństwa. Starszą siostrę Julię i młodszego brata Marcina.

Moje rodzeństwo ma również swoje zainteresowania. Marcin też chce nauczyć się grać na akordeonie, natomiast Julia uwielbia sport – dodaje mieszkanka Hawłowic.

   Odkąd Asia zaczęła uczyć się grać na akordeonie, pojawiły się też pierwsze sukcesy zarówno na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Wśród najważniejszych osiągnięć wymienić należy: Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy „Vamo Akkordeonwettbewerb” w Wiedniu w Austrii (V miejsce), VII Turniej Młodych Akordeonistów w Oleśnicy (III miejsce),  X Festiwal Muzyki Akordeonowej w Puławach (wyróżnienie), oraz XIV Grudziądzki Konkurs Akordeonowy (2 miejsce). Ponadto utalentowana artystka wystąpiła w maju br. podczas Nocy Muzeów w Muzeum Historii Miasta Przemyśl.

   Warto na koniec podkreślić, że zarówno Joanna Jamrozik, jak i Mikołaj Wańkowicz, o którym pisaliśmy kilka tygodni temu, otrzymali w ostatnim czasie stypendium Burmistrza Pruchnika za wybitne osiągnięcia artystyczne.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum