Problematyczny barszcz

Autor: BK 07.08.2015 Nr: 31/2015
Problematyczny barszcz

Kobieta zgłosiła pojawienie się barszczu sosnowskiego w okolicach swojej działki. Aby go usunąć służby gminne musiałyby wejść na prywatną nieruchomość. A tego zrobić nie mogą.

Do naszej Redakcji zgłosiła się mieszkanka Woli Węgierskiej, skarżąc się, że choć w pobliżu jej działki rośnie barszcz sosnowskiego, nie udało jej się uzyskać pomocy w Urzędzie Gminy.

Wójt Gminy Roźwienica, Tomasz Kotliński tłumaczy, że niebezpieczna roślina znajduje się na prywatnej posesji, na którą służby gminne nie mogą wejść bez zgody właściciela. Dodaje on również, że Gmina nie ma odpowiedniego prawa miejscowego regulującego zasady postępowania w przypadku występowania tego chwastu. Było to związane ze sporadycznym występowaniem rośliny na terenie Gminy.

   Inne samorządy nakładają obowiązek jego usunięcia na właścicieli nieruchomości, na których roślina występuje. Jak przyznaje T. Kotliński również w Gminie Roźwienica niedługo powinny pojawić się odpowiednie przepisy, które pomogą rozwiązać problem.

   Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznej rośliny, o występowaniu której zaalarmowała mieszkanka, samorząd postara się usunąć ją w porozumieniu z właścicielem działki.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum