Remont znacznie tańszy

Autor: BK 07.08.2015 Nr: 31/2015
Drewniany most zastąpiony zostanie stałą konstrukcją o nośności 50 t.
Drewniany most zastąpiony zostanie stałą konstrukcją o nośności 50 t.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się przebudowa mostu w miejscowości Węgierka. Inwestycja realizowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu okazała się znacznie tańsza od zakładanego planu. Wykonuje ją firma STRABAG.

Inwestycja polega na przebudowie mostu drewnianego na stały, którego nośność ma wynosić 50 t. Most leży w ciągu drogi powiatowej nr 1780 Węgierka-Krzywcza. Jak informuje Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, planowana kwota przeznaczona przez władze powiatu na tę inwestycję wynosiła niemal 2,3 mln zł. W przetargu, do którego zgłosiło się 6 oferentów, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG, która wykonanie inwestycji wyceniła na niespełna 1,4 mln zł. To aż o 893 tys. zł mniej niż zakładano. Zaoszczędzone środki przekazane zostały w głównej mierze na kolejne inwestycje na drogach powiatu (o czym więcej w relacji z X sesji Rady Powiatu „To oni zdecydują o przyszłości COM”).

   Prace przy przebudowie mostu wiążą się z pewnymi utrudnieniami dla kierowców, droga w tym miejscu jest bowiem nieprzejezdna. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t muszą korzystać z objazdu wyznaczonego przez Wolę Węgierską-Helusz-Pruchnik. Dla pojazdów osobowych Gmina Roźwienica przygotowała znacznie krótszy, kilkusetmetrowy objazd. Prowadzi on lokalnymi drogami asfaltowymi, połączonymi odcinkiem utwardzonym kamieniem, przygotowanym na potrzeby objazdu.

   Według planów przebudowa ma się zakończyć 20 listopada br.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum