Coroczne Święto Plonów

Autor: BK 28.08.2015 Nr: 34/2015
Coroczne Święto Plonów

Pierwsze w tym roku Dożynki Gminne w naszym powiecie odbyły się w Gminie Roźwienica. Ich gospodarzem była Mokra, najmłodsza ze wszystkich miejscowości gminy.

Święto Rolników odbyło się w niedzielę, 23 sierpnia przy Wiejskim Domu Kultury w Mokrej. Rozpoczęła je polowa Msza św., której przewodniczył ks. Mirosław Matyja, proboszcz parafii Rudołowice. Homilię wygłosił natomiast ks. Jacek Dżoń, proboszcz z Tyniowic. Następnie odbyła się tradycyjna część dożynkowa. Starostowie, Beata Cielecka i Stanisław Pawlikowski, przekazali symboliczny chleb gospodarzowi uroczystości – wójtowi Gminy Roźwienica, Tomaszowi Kotlińskiemu. Później zebrani wysłuchać mogli dożynkowych przyśpiewek oraz występów Kapeli „Dynowianie” z Dynowa, Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic, a także Kapeli „Misie” z Husowa.

   Na dożynkach nie mogło zabraknąć również smakołyków przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich miejscowości Gminy.

   Tradycyjnie wybrano również najładniejszy wieniec. W tej konkurencji najlepsza okazała się Wola Węgierska. Wieniec przygotowany przez mieszkańców tej miejscowości będzie reprezentował Gminę na Dożynkach Powiatowych.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli m.in.: ks. prałat Anatol Standyła, ks. Jan Bator, a także posłowie: Mieczysław Golba i Mieczysław Kasprzak, wicestarosta jarosławski Józef Szkoła oraz mieszkańcy Gminy.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum