Festiwal Sztuki Ludowej

Autor: BK 28.08.2015 Nr: 34/2015
Festiwal Sztuki Ludowej

Pruchnik po raz kolejny przygotował prawdziwą gratkę dla miłośników ludowej sztuki, tradycyjnego rzemiosła i muzyki. W niedzielę, 23 sierpnia odbył się Jarmark Sztuki Ludowej - Pruchnickie Sochaczki.

Garncarstwo, wikliniarstwo, mennictwo i kowalstwo. To jedynie niektóre z tradycyjnych rzemiosł, które ożyły na pruchnickim Rynku podczas Sochaczek. Przybyli mieli okazję wziąć udział w kiermaszu sztuki ludowej, podczas którego można było zaopatrzyć się w rękodzieło z wikliny, ceramiki, nie zabrakło drobiazgów koronkowych i haftowanych, zabawek z drewna, rzeźb i obrazów, wyrobów pszczelarskich i wiele innych wytworów rękodzielników. Skosztować można było również przysmaków kulinarnych lokalnej kuchni, przypominających jak bogatą tradycję ma Ziemia Pruchnicka.

   Organizatorzy (Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej i Urząd Miasta w Pruchniku) zadbali również o pasujące do klimatu imprezy występy. Na scenie zaprezentowała się Grupa Obrzędowa „Piganeczki” z Pigan z widowiskiem „Dawne Jarmarki – Sprzedaż Krowy”. Koncert dała natomiast Kapela „Raniżowianie” z Raniżowa.

   Pruchnickie Sochaczki od wielu już lat są ważnym punktem w kulturalnym kalendarzu Podkarpacia. Co roku gromadzą one prawdziwe tłumy miłośników ludowych tradycji.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum