Podziękowali za zebrane plony

Autor: md 04.09.2015 Nr: 35/2015
Podziękowali za zebrane plony

Weekend upłynął pod znakiem dożynek gminnych. Za zebrane plony w niedzielę, 30 sierpnia podziękowali między innymi rolnicy dwunastu sołectw Gminy Wiązownica. Tegoroczne Dożynki były świętem nie tylko rolników, ale wszystkich mieszkańców, którzy licznie przybyli na imprezę zorganizowaną przez Wójta Gminy.


Tegoroczne Święto Plonów rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Cetuli, odprawiona przez ks. Andrzeja Kota. Po niej korowód dożynkowy, składający się z delegacji wieńcowych dwunastu sołectw, na czele z orkiestrą dętą OSP z Pruchnika, przemaszerował na stadion wiejski, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

   W pierwszej kolejności starostowie dożynek – Wioletta Skuratko z Cetuli i Dariusz Walerianowicz z Radawy przekazali na ręce Mariana Ryznara, wójta Gminy Wiązownica bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Następnie Wójt dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości.

Jestem dumny z tego, że wszystkie dwanaście sołectw wystawiło swoje delegacje wieńcowe. Cieszę się, że każda z wiosek chce dziękować, bo kto dziękuje, ten podwójnie prosi – podkreślał Wójt.

   Po tym na scenie odbyła się długo wyczekiwana prezentacja wieńców dożynkowych, której towarzyszyły okolicznościowe przyśpiewki. Nieopodal sceny ustawione zostały biesiadne stoły, przy których można było degustować lokalne potrawy przyrządzone przez gospodynie z dwunastu wsi.

   Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Specjalnie dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, samochodziki oraz uwielbiane przez maluchy smakołyki.

   Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Masters”, trwająca do późnych godzin.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum