Dożynkowym Korowodem

Autor: BK 04.09.2015 Nr: 35/2015
Dożynkowym Korowodem

W niedzielę, 30 sierpnia w Pawłosiowie odbyły się Dożynki Gminy Pawłosiów. W uroczystości poza rolnikami i przedstawicielami władz udział wzięli mieszkańcy Gminy.

Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe rozpoczęła Masz św. w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Urzędzie Gminy. Tutaj, po przywitaniu gości przez gospodarza Mariusza Renia, wójta Gminy Pawłosiów, nastąpiła prezentacja dożynkowych wieńców, przygotowanych przez przedstawicieli wszystkich sołectw Gminy.

Starostowie dożynek, Jolanta Pelc oraz Ryszard Krajnik, przekazali Gospodarzowi uroczystości symboliczny chleb.

– Drodzy rolnicy, pragnę podziękować Wam za ciężką pracę, trud zbioru plonów oraz troskę i dbałość z jaką poświęcacie się swojej pracy – mówił Wójt, życząc, aby w żadnym domu nie zabrakło chleba, symbolu dożynek.

   Podziękowania dla rolników złożyli także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się posłowie Mieczysław Golba oraz Zbigniew Ziobro.

   Podczas uroczystości zdecydowano, że na Powiatowych Dożynkach, które odbędą się już w przyszłą niedzielę w Pruchniku, Gminę Pawłosiów reprezentować będzie wieniec przygotowany przez sołectwo Maleniska.

   Na zebranych czekały oczywiście stoły pełne lokalnych potraw i wypieków przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych miejscowości. Uroczystość muzyką i przyśpiewkami uświetnił zespół „Pawłosiowianie”, a także zespoły „Dynowianie” z Dynowa.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich znaleźli się m.in.: ks. dziekan Jan Jagustyn, ks. proboszcz Wiesław Dziwik oraz ks. kapelan Grzegorz Bechta, a także rani powiatowi: Marek Kucab, Bogusław Tkaczyk i Mariusz Trojak, przedstawiciele Urzędu i Rady Gminy Pawłosiów, sołtysi i przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy, a także mieszkańcy.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum