JKS wreszcie u siebie

Autor: tos 11.09.2015 Nr: 36/2015

Piłkarze JKS-u przełamali się wreszcie u siebie. Sokół ograł faworyta z Lublina a Wólczanka beniaminka z Lewartowa. Przegrały tylko Orzeł i Tuczempy.

JKS Jarosław – Tomasovia Tomaszów Lubelski  4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Raba 41, 1:1 K. Zawiślak 60, 2:1 Dziedzic 73, 3:1 Dziedzic 79, 4:1 Raba 89

JKS: Cisek – Gliniak, Daszyk, Sokolenko, Kuliga – Oziębło (86 Cienki), Kukiełka, Kycko ż (84 Sobol), Rop (74 Soczek), Raba – Dziedzic (81 Fedor)
Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Misztal, Chwała (64 Gęborys), Skiba – Mazurkiewicz (46 Orzechowski), Szuta, Raczkiewicz (77 Smoła), Iwlew, I. Baran ż – K. Zawiślak (70 Kłos)

Sędziował Wąsik (Lublin). Widzów 400

Jarosławianie obudzili się tak naprawdę dopiero po przerwie. W pierwszej połowie grali tak jak w poprzednich meczach, czyli bez wyrazu. W 41 minucie efektownym uderzeniem w „okienko” popisał się Raba i gospodarze objęli prowadzenie. Niestety po zmianie stron JKS oddał inicjatywę i Tomasovia w zamieszaniu podbramkowym wyrównała, a kibice zaczęli kręcić nosem, bo zanosiło się na kolejny remis. Na szczęście ekipa z Bandurskiego zaskoczyła jak należy, podkręciła tempo i w kilka minut po pięknych akcjach Dziedzica i Raby pokazała rywalom kto rządzi na boisku.

Sokół Sieniawa - Motor Lublin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Hass 26, 2:0 Hass 38, 2:1 Wojtczuk 66.

Sokół: Lipiec – Skała, Sivyj, Sowiński, M. Padiasek (90+3 Trawka) – Flis (46 Pigan) Bańka, Walat ż, Hass (76 Jędryas), Szewc (72 Wilusz) – Rak ż.

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Prusinowski (76 Mroczek), Szywacz – Drozd, Król (64 Myśliwiecki), Tymosiak, Stachyra – Paluch, Wojtczuk (81 Wolski).

Sędziował Szelc (Krosno). Widzów 500.

Sokół udowodnił, że z Motorem można wygrać. Wprawdzie to goście przez większą część pojedynku byli przy piłce, ale skuteczniejsi byli miejscowi. Już w pierwszej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Hass pokonując lubelskiego bramkarza najpierw strzałem głową, a później uderzeniem z bliskiej odległości. Motor zdołał odpowiedzieć tylko raz gdy Wojtczuk dobił strzał Myśliwieckiego.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Lewart Lubartów 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Hul 11, 2:0 Kocur 42, 3:0 Lech 58.

Wólczanka: Furtak – Oślizło, K. Pydych ż (60 Gaweł), Podstolak ż (71 A Poprawa), Flak – Gwóźdź, Padiasek, Kocur, B. Poprawa (83 Partyka) – Hul, Lech (86 Bober).

Lewart: Parzyszek – Jezior (68 D. Pikul), Mitura, J.Niewęgłowski, Michna – D. Niewęgłowski, Rusinek (80 A. Pikul), Bujak, Kotowicz – Kompanicki (86 Kula), Semchuk (62 Zuber).

Sędziował Iwanowicz (Lublin). Widzów 300.

Orzeł Przeworsk - Avia Świdnik 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Białek 30, 0:2 Nowak 32, 1:2 Kołodziej 50, 1:3 Białek 63, 1:4 Białek 77.

Orzeł: Kurosz – Jarosz ż, Khorolskyi, Kmuk, Drożdżal (82 Guzior) – Kołodziej, Skała ż, Kudła (46 Duży), Gawłowski (87 Struś), Broda (46 Boratyn) – Piątek.

Avia: Zawiślak – Byszewski, Maciejewski, Grzegorczyk, Szymala – Wołos (55 Dobrowolski), Orzędowski, Bogusz (89 Słowik), Nowak (65 Starok) – Oziemczuk, Białek (87 Joć).

Sędziował M. Łamasz (Jarosław). Widzów 300.