Gospodynie obchodziły okrągły jubileusz

Autor: BK 02.10.2015 Nr: 39/2015
Bolesława Bojda, współzałożycielka i pierwsza przewodniczaca KGW odebrala z rąk Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego, gratulacje i podziękowania za dotychczasowe dokonania Koła.
Bolesława Bojda, współzałożycielka i pierwsza przewodniczaca KGW odebrala z rąk Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego, gratulacje i podziękowania za dotychczasowe dokonania Koła.

Uroczystości związane z obchodami 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Wietlinie odbyły się w sobotę, 26 września. Wiejski Dom Kultury wypełniły Członkinie Koła oraz zaproszeni goście.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wietlinie w czasie 6 dekad działalności zawsze dbało o podtrzymywanie kultury i tradycji, a także o odpowiedni rozwój i integrację lokalnego społeczeństwa. Tworzące go Gospodynie w ubiegłą sobotę obchodziły swoje święto związane z okrągłą rocznicą powstania Koła.

   Podczas uroczystości, działający przy KGW zespół „Wietlinianie” przedstawił historię działalności Gospodyń. Panie odebrały również całe mnóstwo gratulacji, życzeń i podziękowań za działalność kulturalną i promowanie Gminy i Powiatu na wielu imprezach rangi wojewódzkiej czy ogólnopolskiej. Wśród nich wymienić można choćby ubiegłoroczny Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich, gdzie Gospodynie jako jedyne reprezentowały nasze województwo.

   Uczestniczący w uroczystości Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski wraz z Stanisławem Gonciarzem, wójtem Gminy Laszki wręczyli symboliczny kosz kwiatów na ręce Bolesławy Bojdy, współzałożycielki i pierwszej przewodniczącej KGW, jako wyraz wdzięczności za dokonania Koła. Gratulacje od przedstawicielek pozostałych KGW z terenu gminy odebrała również obecna przewodnicząca Danuta Kopeć.

   Wśród gości jubileuszu znaleźli się m.in.: przedstawiciele władz lokalnych, organizacji zrzeszających KGW, na czele z Zofią Kałamarz, członkiem Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, a zarazem przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Przeworsku oraz Teresą Jasiewicz, przewodniczącą Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Jarosławiu. Nie zabrakło również osób wspierających Koło w jego codziennej działalności.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum