Pół wieku działalności

Autor: BK 02.10.2015 Nr: 39/2015 1
Pół wieku działalności
Fot. UG.

W niedzielę, 20 września w Lutkowie odbył się jubileusz 50-lecia działalności tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. W uroczystościach Gospodyniom towarzyszyli przedstawiciele władz lokalnych oraz osoby związane z KGW.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lutkowie powstało w 1965 r. Od tamtej pory działa nieprzerwanie, dbając o rozwój miejscowości i kultywowanie lokalnych tradycji. Jedną z założycielek Koła i pierwszą jego przewodniczącą była Stanisława Gilarska. Wraz z pozostałymi członkiniami dbały one o organizowanie kursów, dzięki którym mieszkanki miejscowości mogły stawać się lepszymi gospodyniami. Dziś działalność Koła skupia się na podtrzymywaniu tradycji i lokalnej kultury, a jego skład tworzą córki i wnuczki pierwszych Członkiń.

   Podczas niedzielnych uroczystości program artystyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zamiechowie, wystąpiła także „Kapela Staszkowa” z Dobkowic.

   W jubileuszu, poza Członkiniami KGW, udział wzięli m.in.: Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice; Teresa Jasiewicz, przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, ,  ks. proboszcz Krzysztof Rzepka, ks. Jakub Kruczek, ks. Stanisław Kopeć, a także Dariusz Nasiewicz, komendant OSP w Lutkowie i Jan Wróbel sołtys wsi Lutków.

   Gratulacje i wyrazy uznania w imieniu Koła odbierała Zuzanna Nasiewicz, obecna przewodnicząca.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane