Powstanie Warszawskie wyrażone słowem

Autor: md 09.10.2015 Nr: 40/2015
W tym roku komisja oceniająca wysłuchała 31, po czym przyznała dziewięć nagród oraz pięć wyróżnień.
W tym roku komisja oceniająca wysłuchała 31, po czym przyznała dziewięć nagród oraz pięć wyróżnień.

2 października 1944 roku, po 63 dniach walki, upadło Powstanie Warszawskie. W miniony piątek, w 71 rocznicę tego wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu obyła się II edycja konkursu pn. „Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim”.


Występy uczestników oceniło jury w składzie: Małgorzata Kowal (MBP w Jarosławiu), Dorota Gunia (MOK w Radymnie), Janina Suchożak (MOK w Jarosławiu), Anna Brudniak (MOK w Radymnie) i Wiktor Marut (MOK w Jarosławiu).

   W kategorii „recytacja” I miejsce zajęła Patrycja Stec (ZS Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu), II miejsce ex-aequo Aleksandra Wygnaniec (ZSP w Jarosławiu) i Kacper Kroczek (ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu), III miejsce jednocześnie Katarzyna Chęc (ZS Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu) i Laura Szpunar (ZSDGiL w Jarosławiu).

   W tej kategorii komisja oceniająca przyznała także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Adam Pachołek (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu), Kinga Bobowicz (I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu) oraz Aleksander Inglot (PG nr 2 w Jarosławiu).

   W kategorii „piosenka” I miejsce przypadło K. Bobowicz, II miejsce Kindze Parzyszek (PG nr 1 w Jarosławiu), a III miejsce ex-aequo Annie Zarzeckiej (ZSP w Jarosławiu) i Katarzynie Czarny (ZSDGiL w Jarosławiu).

   Z kolei Anna Bobowicz (ZSP w Jarosławiu) i Daria Łuka (Hufiec ZHP w Jarosławiu) otrzymała wyróżnienia.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum