Osiemnasta edycja „Wawrzynka”

Autor: md 16.10.2015 Nr: 41/2015
Po wysłuchaniu 94 recytacji, komisja oceniająca przyznała 13 nagród i 19 wyróżnień dla najzdolniejszych uczniów.
Po wysłuchaniu 94 recytacji, komisja oceniająca przyznała 13 nagród i 19 wyróżnień dla najzdolniejszych uczniów.

W minionym tygodniu Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu zorganizował osiemnastą edycję konkursu recytatorskiego „Wawrzynek”, który obejmował prezentację jednego utworu, tematem i nastrojem nawiązującym do jesieni. Przesłuchania uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu jarosławskiego odbyły się w czwartek, 8 października, zaś dzień później swoją twórczość zaprezentowali gimnazjaliści.


Pierwszego dnia recytacje oceniła komisja w składzie: Dorota Grząba (Biblioteka Pedagogiczna w Przemyślu – Oddział w Jarosławiu), Janina Suchożak – (MOK w Jarosławiu) i Mirosław Lotycz – (SP Nr 10 w Jarosławiu).

   W kategorii klasy I – III „Wawrzynka” zdobyła Adrianna Kłos (SP Nr 6 w Jarosławiu), II nagrodę ex-aequo otrzymały Martyna Prasoł (ZS w Powodzie) i Kinga Szarek (SP Nr 6 w Jarosławiu), III nagrodę równocześnie – Natalia Rogowska (ZS w Korczowej) i Michał Wojakowski (MOK w Jarosławiu).

   Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Michał Rożek (SP w Szówsku), Karolina Macierewicz (SP Nr 10 w Jarosławiu), Jagoda Kołodziej (ZS im. Jana Pawła II w Jarosławiu), Julia Szczepanik (SP Nr 10 Jarosławiu), Mikołaj Budzisz (ZS w Pawłosiowie), Karolina Pawlik (SOSW w Jarosławiu) oraz Lukas Śliwiński (MOK w Jarosławiu).

   W kategorii klasy IV – VI „Wawrzynka” zdobył Hubert Szumigraj (MOK w Jarosławiu), II nagrodę zdobyły ex-aequo Paulina Ciurko (SP w Czelatycach) i Patrycja Dinh Manh (SP Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu), III nagrodę równocześnie – Julia Wygnaniec (SP Nr 4 w Jarosławiu) i Wiktoria Pelc (SP Nr 10 w Jarosławiu).

   Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Aleksandra Zając (SP w Jodłówce), Wiktoria Lis (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Agnieszka Szumigraj (SP w ZS Szówsku), Daria Bęben (SP w Czelatycach), Gabriel Kruba (SP Nr 6 w Jarosławiu), Katarzyna Lis (SP w ZS w Szówsku) oraz Wiktoria Boratyn (SP w Tyniowicach).

   Gimnazjalistów oceniła komisja w składzie: D. Grząba J. Suchożak i Paweł Sroka (MOK w Jarosławiu).

   W kategorii gimnazja „Wawrzynka” otrzymał Miłosz Rożek (ZS w Szówsku). II nagroda przypadła Kamili Chlastawie (Gimnazjum Nr 1 w Radymnie), zaś III – Kindze Tkaczyszyn (PG nr 3 w Jarosławiu).

   Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Gabriela Szydłowska (PG Nr 3 w Jarosławiu), Kamila Słoniec (PG Nr 2 w Jarosławiu), Aleksandra Olszówka (PG Nr 1 w Jarosławiu), Katarzyna Bednarz (ZSP w Jarosławiu) oraz Aleksandra Pikuła (PG Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu).

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane