Uroczyste obchody

Autor: mp 20.11.2015 Nr: 46/2014
W uroczystości niepodległościowe w Gminie Pawłosiów zaangażowała się społeczność szkolna z miejscowego Zespołu Szkół. Fot. UG Pawłosiów.
W uroczystości niepodległościowe w Gminie Pawłosiów zaangażowała się społeczność szkolna z miejscowego Zespołu Szkół. Fot. UG Pawłosiów.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu jarosławskiego, podobnie jak i w całym kraju, odbyły się uroczystości związane z 97 rocznicą odzyskania niepodległości.


W tym roku uroczyste wydarzenia zainagurowane zostały przez mieszkańców Gminy Pawłosiów. We wtorek, 10 listopada w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie zebrani udali się do Zespołu Szkół w Pawłosiowie, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Dzień później, 11 listopada, podobne obchody związane z rocznicą odzyskania niepodległości odbyły się również w Gminie Roźwienicy oraz Radymnie.

   11 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, świętowano również w Jarosławiu. W ubiegłą środę zorganizowano obchody powiatowe i miejskie, w ramach których m.in. zebrane delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem przyjaźni polsko-węgierskiej oraz tablicą, która upamiętnia polskich żołnierzy walczących w I i II Wojnie Światowej, powstańców i bohaterów walk o niepodległość. Ponadto tego dnia podczas Eucharystii w kościele pw. Bożego Ciała w Jarosławiu modlono się za Ojczyznę, zaś Chór Mieszany „Jarosław” zaprezentował program z pieśniami patriotycznymi. Tegoroczne obchody zakończyły się na jarosławskim Rynku. 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum