Młodzi „górale” w finałach Mistrzostw Polski !

Autor: tos 27.11.2015 Nr: 47/2015
Młodzi „górale” w finałach Mistrzostw Polski !

Futsal – U-14: Znakomicie spisali się w rozgrywanych w Przeworsku eliminacjach Mistrzostw Polski do lat 14 nasi zawodnicy Górala U-14 Tryńcza, którzy z pierwszego miejsca (jedyny zespół bez porażki) awansowali do finałów tej imprezy.


 To kolejny sukces grup młodzieżowych klubu futsalowego z Tryńczy – ósmy już w historii. „Górale” awansowali do grona najlepszych zespołów futsalowych w Polsce, w którym niemal tradycyjnie są jedynym zespołem z woj. Podkarpackiego. Finały Mistrzostw Polski odbędą się w dniach 30-31 stycznia w Bielsku-Białej.

W meczu decydującym o awans podopieczni Roberta Kurosza pokonali po dramatycznym meczu Ekom Futsal Nowiny k. Kielc 3-2 dzięki dwóm trafieniom Dawida Olejarki i jednej bramce  Maksa Myłka, zdobytej na 6 sekund przed końcem meczu.

Góral zagrał w składzie: Arkadiusz Chmura, Andrzej Bury (bramkarze) – Przemysław Czado (kapitan, 3 bramki), Maksymilian Myłek (2 bramki), Dawid Olejarka (3 bramki), Bartłomiej Słysz (2 bramki), Waldemar Mazur (1 bramka), Kacper Fleszar, Norbert Kulpa (1 bramka), Jakub Machała, Damian Socha, Adrian Majcher, Damian Chmura, Klaudiusz Kapusta. Trener: Robert Kurosz, trener bramkarzy: Dominik Mazur, kierownik: Krystian Pietrycha

Wyniki Górala:

Góral Tryńcza – Glinik Gorlice 6-3 (4-3)

Bramki: Przemysław Czado – 8,13, Dawid Olejarka 1, Bartłomiej Słysz 5, Waldemar Mazur 9, Norbert Kulpa 12

Góral Tryńcza – Futsal Team Przeworsk 3-3 (1-2)
Bramki: Bartłomiej Słysz 2, Maksymilian Myłek 13, Przemysław Czado 19

Góral Tryńcza – Ekom Futsal Nowiny 3-2 (1-0)
Bramki: Dawid Olejarka – dwie (8, 13), Maksymilian Myłek 19

Awans bezpośredni z I miejsca uzyskał Góral Tryńcza, 2 i 3 miejsce zajęły zespoły z Nowin i Gorlic (obie zagrają w barażach), natomiast 4 miejsce gospodarze FT Przeworsk.

1. Góral Tryńcza 7 12-8 – awans

2. Ekom Nowiny 4 7-7 – baraże

3. Glinik Gorlice 4 8-9 – baraże

4. FT Przeworsk 1 6-9

- Bardzo cieszy sukces naszego najmłodszego zespołu. To ukoronowanie naszych dwumiesięcznych przygotowań do tego turnieju. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje. Teraz musimy jak najlepiej przygotować się do finałów Mistrzostw Polski – powiedział prezes i trener klubu z Tryńczy Robert Kurosz.

 

Komentarze
Popularne