Tablety zamiast ton papieru

Autor: 08.01.2016 Nr: 1/2016
Radni z dumą prezentowali tablety.
Radni z dumą prezentowali tablety.

Koniec ze stosami papieru! Ma być nowocześnie i ekologicznie. Radni z gminy Gać będą od nowego roku pracować na tabletach. Pachnący jeszcze fabryką sprzęt otrzymali na grudniowej sesji, kiedy uchwalali budżet na 2016 r. Koszt zakupu średniej klasy tabletów za kwotę ok. 600 zł za szt., powinien zwrócić się już po roku.

Powód: oszczędności! Gmina za dużo pieniędzy wydaje na wyposażenie radnych w niezbędne dokumenty na każdą komisję i sesję. Wójt Grażyna Pieniążek zadecydowała więc o elektronicznej rewolucji i już pół roku temu zapowiedziała zmiany.

Koszt papieru, tonerów do drukarek, doręczanie korespondencji – to masa pieniędzy w skali każdego roku – przekonuje gospodarna pani Wójt. – Do tego dochodzi eksploatacja drukarek i kserokopiarek. Policzyliśmy, że zakup tabletów powinien zwrócić się już po roku, a radni będą z nich korzystać przez całą kadencję. Będą służył również w kolejnych latach.

   Wszelkie materiały radni będą otrzymywać drogą elektroniczną. Teraz w każdej chwili będą mogli zapoznawać się z uchwałami i zarządzeniami, jest to też duże usprawnienie dla samego urzędu. Jeżeli trzeba będzie zmienić lub poprawić wersję dokumentu, to teraz nie trzeba jej ponownie drukować i dostarczać radnemu, wystarczy wysłać plik na pocztę elektroniczną. Plusem jest także możliwość archiwizowania dokumentów i szybkiego ich odszukania w razie potrzeby.

   Radni z pomysłu są zadowoleni. Ci, którzy dotąd nie korzystali z nowoczesnych sprzętów podobnego typu, wcale się nie przestraszyli. Tych nieco starszych wiekiem, podszkoliły dzieci i wnuki. Każdy z radnych otrzymał własny sprzęt ze skonfigurowaną skrzynką e-mail i śmiało może przystąpić do pracy.

 

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum