Stypendia dla najlepszych maturzystów

Autor: 15.01.2016 Nr: 2/2016
Stypendyści wraz z wójtem Grażyną Pieniążek, radnym powiatowym Jackiem Pieniążkiem i dyrektorem Punktów Przedszkolnych na terenie gm. Gać Elżbietą Machałą.
Stypendyści wraz z wójtem Grażyną Pieniążek, radnym powiatowym Jackiem Pieniążkiem i dyrektorem Punktów Przedszkolnych na terenie gm. Gać Elżbietą Machałą.

Podczas ostatniej w 2015 r. sesji Rady Gminy Gać, najlepsi maturzyści, zostali uhonorowani stypendiami. Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Gać w kwietniu ub.r. podjął decyzję o przystąpieniu, po raz pierwszy, do XIV już Edycji Programu  „Stypendiów Pomostowych”. Program współfinansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundację PZU, Fundację Wspomagania Wsi, Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości oraz gackie stowarzyszenie, które utworzyło na ten cel Fundusz Stypendialny.

Stypendia mają trafić do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości i ułatwić im podjęcie studiów wyższych, kształcenie na pierwszym roku i wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej.

Studenci osiągający dobre wyniki w nauce mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV roku studiów. Mogą również skorzystać ze stypendiów językowych, stypendiów umożliwiających odbycie części studiów za granicą, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i w kraju – mówiła Elżbieta Machała, dyrektor Punktów Przedszkolnych i członek Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Gać. – Otrzymanie stypendiów jest bardzo dużym sukcesem samych studentów jak i naszej organizacji, która udzieliła im rekomendacji. Jesteśmy jedynym stowarzyszeniem z terenu powiatu przeworskiego i 11 organizacją w województwie, która otrzymała dofinansowanie z Programu Stypendiów Pomostowych dla swoich mieszkańców, studentów.

   Uzyskane dofinansowanie to kwota 33 tys. 250 zł oraz 1 750 zł z Funduszu Stypendialnego jako wkład własny. Stypendium wynosi 5 000 zł i jest wypłacane w 10 ratach po 500 zł. Otrzymali je w tym roku: Dominik Dendura, Piotr Szewczyk, Robert Natoński, Maria Ząbroń, Agnieszka Homik, Michał Szczepanik i Kamil Głód.

   Stowarzyszenie planuje znów sięgnąć po Stypendia Pomostowe dla maturzystów zdających maturę wiosną 2016 r.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum