„Wierzbianie” z nagrodą Grand Prix

Autor: BK 22.01.2016 Nr: 3/2016
W tegorocznym przeglądzie nagrodę Grand Prix zdobył Zespół „Wierzbianie” z Wierzbnej.
W tegorocznym przeglądzie nagrodę Grand Prix zdobył Zespół „Wierzbianie” z Wierzbnej.

Zespół „Wierzbianie” z Wierzbnej zwyciężył w tegorocznej edycji XVII  Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki”, który odbył się w niedzielę, 17 stycznia w Kościele parafialnym w Pawłosiowie.

W XVII edycji przeglądu zaprezentowało się 15 zespołów z regionu. Spośród nich jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Katarzyna Ignas – etnograf oraz Jerzy Dynia - muzyk, folklorysta wybrało najlepszych.

W tym roku nagroda Grand Prix trafiła do Zespołu „Wierzbianie” z Wierzbnej.

Jury przyznało także trzy równorzędne pierwsze nagrody: Zespołowi Śpiewaczemu „Grzęszczanie” z Grzęski, Grupie Śpiewaczej „Krasiczanki” z Krasiczyna oraz Ludowemu Zespołowi Śpiewaczemu „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej. Potrójne było także miejsce drugie, które zajęli: Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” z Dzikowa Starego, Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa, Zespół Śpiewaczy „Cantus” z Gorliczyny.

Trzecie miejsce (również równorzędne) zajęły zespoły: Zespół Śpiewaczy z Maćkówki, Zespół Śpiewaczy „Dębowianie” z Dębowa oraz Zespół „Niespodzianka i Kresy” z gm. Lubaczów.

Jury przyznało cztery równorzędne wyróżnienia pierwszego stopnia dla: Zespołu KGW z Ułazowa, „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic, „Gacanki” z Gaci Przeworskiej, „Porębianki” z Drohobyczki, A także wyróżnienie drugiego stopnia, które otrzymał Zespół Śpiewaczy „Woliczanki” z Wolicy.

   Przegląd organizowany jest przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójta Gminy Pawłosiów, Stowarzyszenie Folklorystyczne „Pawłosiowianie”, Parafie Rzymskokatolicka w Pawłosiowie i Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie. Partonatem honorowym wydarzenie objął Starosta Powiatu Jarosławskiego, a medialnym Gazeta Jarosławska.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum