Sieniawskie kolędowanie

Autor: 22.01.2016 Nr: 3/2016
Sieniawskie kolędowanie

W niedzielę, 17 stycznia, w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie, odbył się przegląd grup kolędniczych pt. „Śpiewajmy i grajmy Mu” z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.

To już tradycja, że w okresie bożonarodzeniowym, spotykają się reprezentanci wszystkich sołectw gminy Sieniawa i śpiewają kolędy oraz inscenizują jasełka.

  W pierwszej kolejności, kolęda popłynęła od przedstawicieli z Rudki, którzy wystąpili z programem słowno-muzycznym, przy akompaniamencie Iwonki Łach, Kingi Dyndał i Patrycji Pisarczyk. W dalszej kolejności kolędowały grupy z Czerwonej Woli, Dobrej, Dybkowa i Pigan, którym akompaniowali Piotr Bilik, Leonard Wermiński i Konrad Wermiński. Talent muzyczny, kreatywność artystów i odwaga sprawiły, że w ich wykonaniu znane kolędy nabrały zupełnie nowego, ciekawego brzmienia.

   Jeszcze bardziej ciepłe, wzruszające, a czasami nawet humorystyczne zabarwienie, miały przedstawione jasełka. Grupa z Leżachowa – jak zwykle – rozbawiła publiczność scenką pt. „Święta Noc”. Dowcipne teksty, zabawne postaci oraz świetna gra aktorów, przywołały salwy śmiechu i gromkie brawa. Stowarzyszenie „Aktywni w Sieniawie” wyróżniło się zaś programem „Śpiewajmy Małemu”, gdzie rolę małego Jezuska zagrał dwumiesięczny chłopczyk.

   Do chwil zadumy i refleksji, skłonił natomiast program Koła Gospodyń Wiejskich w Wylewie pt. „Puste miejsce przy stole”, gdzie zwrócono uwagę na jakże smutną samotność starszych ludzi w czasie tych rodzinnych świąt.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum