Koncert nad koncertami

Autor: 29.01.2016 Nr: 4/2016
Koncert nad koncertami
Fot. OKMiG

W niedzielę, 17 stycznia, w Hali Sportowej w Kańczudze, odbył się Koncert Noworoczny z udziałem artystów wielkiego formatu, znanych widowni w całej Polsce. Na muzyczne wydarzenie przybyło wielu mieszkańców miasta i całej gminy.

Wojciech Bardowski – baryton i Magdalena Tunkiewicz – sopran, już nie raz występowali na scenach w rożnych miejscowościach powiatu przeworskiego, za każdym razem tak samo zachwycając publiczność. Oboje tworzą duet specjalizujący się w szerokim repertuarze, począwszy od musicalu czy operetki, poprzez piosenki XX-lecia międzywojennego. Znakomicie odnajdują się również w repertuarze kolędowym oraz pieśniach patriotycznych. Wraz z nimi wystąpiła na scenie tego dnia, również utalentowana sopranistka Liza Wesołowska.

   Przed kańczucką publicznością zaśpiewała także gościnnie Dagmara Moskwa, mieszkanka Cząstkowic, studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, chórzystka chóru „Michael” z Kańczugi, laureatka wielu przeglądów, konkursów i festiwali na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Artystom akompaniowali Krzysztof Jaszczak, Robert Kuśmierski i Przemysław Skałuba.

   Na scenie zaprezentowała się również Orkiestra Dęta OSP z Łopuszki Wielkiej pod batutą kapelmistrza Andrzeja Osmyka oraz Chór „Michael” z Kańczugi. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu, pozwoliły raz jeszcze wspólnie cieszyć się trwającym okresem Świąt Bożego Narodzenia. Koncert był wyjątkową ucztą duchową dla wszystkich przybyłych, którzy uznanie dla talentu wykonawców, wyrażali gromkimi oklaskami.

   Organizatorem wydarzenia był burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

 

 

 

Komentarze
Popularne