Wspólna inicjatywa stowarzyszeń

Autor: BK 29.01.2016 Nr: 4/2016
Wspólna inicjatywa stowarzyszeń

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu oraz społeczność miejscowości Święte uczestniczyli w spotkaniu  opłatkowym, które odbyło się w sobotę, 16 stycznia br.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Świętem, którą odprawił ks. Lesław Kubicki. Następnie zebrani przenieśli się do świetlicy wiejskiej, gdzie młodzież z Zespołu Szkół w Świętem wystąpiła z programem artystycznym. Uczennice zaprezentowały także przygotowane specjalnie na tę okazję układy taneczne.

   Świąteczny nastrój połączony z kolędowaniem i dzieleniem się opłatkiem towarzyszył wszystkim zebranym przez całe popołudnie.

   Spotkanie zorganizowane zostało przez rodziców podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Jarosławiu, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości i Szkoły w Świętem oraz Radę Sołecką miejscowości.

   Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Anna Huk, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego; Marek Kisielewicz, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, a także sołtys miejscowości Święte; Krzysztof Roman, burmistrz Radymna; przedstawiciele Urzędu Gminy Radymno, na czele z wójtem Bogdanem Szylarem; Lesław Lisowski, radny Rady Gminy Radymno; Kazimierz Ziobro, były parlamentarzysta oraz Dorota Prajsner kierownik terapii zajęciowej PSOUU.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum